558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Aktuální stav upravovaných běžeckých stop

Pro milovníky běžeckého lyžování jsou připraveny běžecké stopy, v celkové délce cca 44 km, na které můžete nastoupit přímo ve ski areálu v Mostech u Jablunkova nebo v Jablunkově u čerpací stanice.

Aktuální stav upravovaných běžeckých stop můžete sledovat na webu: severnimorava.travel nebo bilestopy.cz nebo www.mapy.cz - na zimní verzi mapy.

Na běžkách cestou necestou

V oblasti Mosty u Jablunkova - chata Skalka - Severka a Velký Polom nejsou běžecké trasy strojově upravované. V případě příznivých sněhových podmínek je zde řada ´prošlápnutých´ běžeckých stop, které můžete využít. Pro přístup na hřeben nebo pro návrat zpátky z hřebene použijte traverzových cest.

SKITOURING V TĚŠÍNSKÝCH BESKYDECH

SkiAlpinismus, jak už název napovídá, vznikl v Alpách mezi lidmi, kteří se potřebovali na zasněžených pláních a kopcích přemísťovat od chaty k chatě, a to po rovině, do kopce i z kopce. SkiAlpinismus je velmi zjednodušeně řečeno kombinace sjezdovek a běžek. Díky speciálnímu vázání a tzv. stoupacích pásů je možno stoupat do kopce v jakémkoli terénu.

Běžkařská trasa Mezinárodní stopa zdraví

Novinkou zimní sezony 2013-14 je pro milovníky běžkování v našem okolí strojově upravovaná běžkařská trasa „Mezinárodní stopa zdraví“, která vede ze Skalitého na Trojmezí, přes Svrčinovec na Tři kopce a zpátky na Skalité. Trasa je dlouhá 45 kilometrů. Nejnižší bod je ve Svrčinovci (436 m n.m.) a nejvyšší na vrchu Liesková nad Skalitým (836 m n.m.). Jedná se o okruh, takže začít můžete kdekoli - např. na Půlgruni nebo Markově nebo na Svrčinovci.

Běžky, to je ta pravá zábava pro celou rodinu!

Jste vyznavači ladného pohybu v běžecké stopě? Vězte, že v Těšínských Beskydech je pro vás připraveno více než 100 km upravených běžeckých stop vhodných pro všechny věkové i sportovní skupiny, včetně rodičů s dětmi. A kdybyste toho měli za celý den málo, je pro vás ve skiareálu v Mostech u Jablunkova připraven osvětlený běžecký okruh.

Zimní krajinou na sněžnicích

Výlet na sněžnicích je staletími prověřený a nyní znovu objevený způsob, jak se dostat do přírody a tiše obdivovat zimní krajinu. Sněžnice jako dopravní prostředek se staly v posledních letech zajímavou a atraktivní součástí zimní turistiky díky touze turistů poznávat nové věci a pohybové aktivity. Tato pomůcka pro jednodušší pohyb na sněhu má historii dlouhou téměř 6000 let.

Toulání zasněženou krajinou na back country lyžích

V Beskydech se odjaktěživa hodně turisticky lyžovalo, v posledních pár desetiletích hlavně na běžkách tak, jak si kdo troufal. Beskydy, které mívají dost sněhu od podzimu až do pozdního jara, zase až tak úplně klasickému běhu na lyžích nepřály, neboť tratě pro běh se dobře upravují až poslední dobou.

Vydejte se na BC lyžích po státní hranici!

Vstup do prostoru Schengenu 21. prosinec 2007 nadobro změnil turistiku v Beskydech. Cestou, polem, lesem lze nyní procházet ze strany na stranu. Zmizely tabule se zákazy a nápisy: „Pozor státní hranice“ a zůstaly jen bílo-červené hraniční kameny. A co je hlavní: turista, cyklista či běžkař se může volně pohybovat. Využijme toho k atraktivnímu výletu na BC lyžích po státní hranici.

Běžky

Pro milovníky běžeckého lyžování jsou připraveny běžecké stopy, v celkové délce cca 44 km, na které můžete nastoupit přímo ve ski areálu v Mostech u Jablunkova nebo v Jablunkově u čerpací stanice.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií