558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
So, Ne, SvátkyZAVŘENOProsinec - Leden
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Akce v Mostech u Jablunkova - červen 2023

Přijměte pozvání na kulturní, sportovní a společenské akce konané v Mostech u Jablunkova v červnu.

Přehled kulturních a sportovních akcí konaných v Mostech u Jablunkova v roce 2023

Na rok 2023 je pro Vás v Mostech u Jablunkova připravena řada koncertů, výstav, celodenních akcí, dílniček i závodů všeho druhu.

Fajne léto - Útok Uhrů na Velkou šanci

V sobotu 22. 7. 2023 srdečně zveme k návštěvě opevnění Velká šance kde se uskuteční v rámci Fajneho léta jedinečné historické ukázky na téma útoků povstaleckých jednotek na Velkou šanci. V 10:00 hod. celou akci zahájí výstřel z děla.

ŠanceFest 2023

Jedinečný kulturní a historický festival přímo v opevnění Velká šance v Mostech u Jablunkova. Součástí bohatého programu bude jak pestrý historický program, tak pro vás máme připravenou řadu vystoupení známých interpretů. V letošním roce proběhne 19. srpna 2023.

Komentovaná prohlídka Velké šance - Co museli znát a umět vybranci?

Vybranci sloužili na Velké šanci a celých Jablunkovských šancích. Ve 40. letech 17. století byli takto pojmenováni podle nařízení těšínské kněžny Alžběty Lukrécie postavit = VYBRAT do zbraně každého 6 poddaného. Přijďte si v rámci komentované prohlídky vyzkoušet některé dovednosti, které museli vybranci umět.
Prohlídka se uskuteční v sobotu 17. 6. 2023 a začínáme v 9:30 hod. v Návštěvnickém centru opevnění Šance.

Krajinou Horalů

výstava nádherných fotografií hor a krajiny v Beskydech, jejímž autorem je pan René Kajfosz z Nýdku si budou moci návštěvnící prohlédnout od 1. 6.- 28. 6. 2023 v Dřevěnce na Fojtství.

Řezby Pavla Kufy očima Mariana Siedlaczka

Od 26. 5. 2023 do 18. 6. 2023  si budou moci návštěvníci dřevěnky na Fojtství v podkroví prohlédnout řezby mosteckého řezbáře pana Pavla Kufy. Tentokrát řezby ale představujeme v netradiční formě Objektivem je zachytil a na 30 panelech o rozměru 50x70 cm nádherně zpracoval pan Marian Siedlaczek.

Období vzdoru ve vývoji dítěte

Komunitní centrum v Mostech u Jablunkova Vás zve na další zajímavou bezplatnou přednášku na téma období vzdoru ve vývoji dítěte. Přednáška se uskuteční  v pondělí 12. 6. 2023 v 16:00 hod. pod vedením paní lektorky Mgr. Lenka Kalniková.

Pečuji o sebe, abych zvládla pečovat o druhé

je tématem dalšího zajímavého semináře, který se uskuteční v pátek 16. 6. 2023 od 15:30 hod. v Komunitním centru v Mostech u Jablunkova. Seminář tentokrát povede paní lektorka Mgr. Silvie Mendreková.

Rodičovské radovánky

V sobotu 17. 6. 2023 v 15:00 hod. se v areálu u Komunitního centra v Mostech u Jablunkova budou konat Rodičovské radovánky.

Festyn ogrodowy

V soboru 17. 6. 2023 v 15:30 hod. se uskuteční u kulturního domu PZKO v Mostech u Jablunkova Festyn ogrodowy.

Slamník fest vol. 4

Hospůdka "Slamník" zve v sobotu 24. 6. 2023 od 16:00 hod. na oblíbený Slamník fest vol. 4.

Gorol v Singapuru

Srdečně Vás zveme v úterý 27. 6. v 17:00 do Místní knihovny v Mostech u Jablunkova na zajímavou cestopisnou přednášku manželů Terezy a Radka Glajcarových s názvem Gorol v Singapuru aneb o dobrodružství dvou lidí z Beskyd, kteří se ocitli v dalekém Singapuru.

Včelařství včera a dnes

Během celých letních prázdnin tj. od 1. 7. - 31. 8. 2023 bude v dřevěnce na Fojtství k shlédnutí výstava s názvem Včelařství včera a dnes. Autor, pan Milan Motyka připravuje výstavu plnou kontrastů.

Gorolské dny s řemeslem v Dřevěnce na Fojtství

Na prázdniny jsme připravili tradiční Gorolské dny s řemeslem v Dřevěnce na Fojtství, které se budou konat každý druhý čtvrtek od 10.00 do 15.30. Opět přijdou lidoví řemeslníci a vy je můžete pozorovat při práci a také si pod jejich vedením zkusit něco vyrobit. Každý, kdo absolvuje všechna stanoviště, bude zařazen do slosování o ceny. Komu během tvůrčích dílen vyhládne, ochutná regionální speciality – bramborové placky se škvarky, tradiční polévku, domácí koláč, domácí sýry i regionální pivo. Nebude chybět ani jarmark plný šikovných řemeslníků a jejich výrobků k zakoupení.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií