558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Den s řemeslem "Vše se točí kolem bylinek"

Srdečně zveme na Den s řemeslem na téma: "Vše se točí kolem bylinek", který se bude konat ve čtvrtek 12.7.2018 od 10:00 do 15:30 v Dřevěnce na Fojtství v Mostech u Jablunkova.

Šance 1648

Spolek Šance pro Šanci srdečně zve na akci s názvem "Šance 1648", která se bude konat v sobotu 21.7.2018 od 10:00 na historickém opevnění Šance v Mostech u Jablunkova.

Letní deskohraní

Zveme všechny děti, dospěláky, skupiny i jednolivce do knihovny v Mostech u Jablunkova, kde se budou po celé prázdniny hrát deskové hry.

Pouť Cyrila a Metoděje na Hrčavě

Obec Hrčava srdečně zve na tradiční "Pouť Cyrila a Metoděje", která se bude konat ve čtvrtek 5.7.2018.

Bylinky v dřevěnce aneb Není bylina, aby na něco nebyla!

Po celé prázdniny (1.7. - 31.8.2018) bude v Dřevěnce na Fojtství v Mostech u Jablunkova instalována voňavá výstava o bylinkách s názvem "Bylinky v dřevěnce aneb Není bylina, aby na něco nebyla!".

Dny se starými technologiemi

Spolek Koliba z Košařisk srdečně zve na "Dny se starými technologiemi", které se budou konat ve dnech 2. - 8. 7. 2018 na Kamenitém.

Gorolské dny s řemeslem v Dřevěnce na Fojtství v Mostech u Jablunkova jsou opět tady!

Prázdniny jsou už za dveřmi a my jsme pro vás opět připravili tradiční "Gorolské dny s řemeslem". Čtyřikrát během prázdnin přijdou do dřevěnky lidoví řemeslníci a vy je můžete pozorovat při práci a také si pod jejich vedením zkusit něco vyrobit. Kromě řemeslníků bude na každém dnu s řemeslem přítomen také bylinkář, se kterým si budete moci popovídat o bylinkách.

Historický výsev svatojanského žita "Krzice"

V pátek 22.6.2018 se v Písku uskuteční akce "Historický výsev svatojanského žita Krzice".

Štafetový běh pro Jablunkov

Jablunkovské centrum kultury a informací srdečně zve na "Štafetový běh pro Jablunkov". Akce se bude konat v sobotu 14.7.2018 v rámci Jablunkovského Jarmarku.

Zajímavé akce v Archeoparku

Archeopark Chotěbuz - Podobora zve na zajímavé akce. Pro malé i velké návštěníky je připraven bohatý program.

Běh na Kozubovou

TJ Dolní Lomná srdečně zve na "Běh na Kozubovou" Český pohár v běhu do vrchu. Závody se budou konat v neděli 29.7.2018 v 10:00.

Netopýři tajemní a zranitelní

Muzeum Těšínska výstavní síň Jablunkov srdečně zve na výstavu s názvem "Netopýři tajemní a zranitelní".

Jablunkovské dvorky

Jablunkovské centrum kultury a informací srdečně zve na druhý ročník akce "Jablunkovské dvorky". Akce se uskuteční ve dnech 25. - 27. 6. 2018 od 9:00 do 16:00 hod (pod kaštanem u IC).

Borůvkový víkend

Turistická chata Skalka a Severka v Mostech u Jablunkova zvou na "Borůvkový víkend", který se bude konat ve dnech 25.-26.8.2018.

90 let chaty Skalka

Spolek Skalka Mosty u Jablunkova, KČT a Obecní úřad Mosty u Jablunkova zvou turisty, občany a všechny příznivce turistiky na oslavu jubilea "100 let republiky - 130 let KČT a 90 let chaty Skalka".

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií