558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Den s řemeslem - Medový den

Srdečně zveme na Den s řemeslem na téma: "Medový den", který se bude konat ve čtvrtek 23.8.2018 od 10:00 do 15:30 v Dřevěnce na Fojtství v Mostech u Jablunkova.

Medvěd král šelem Karpat

URSUS zážitkové centrum a Informační středisko CHKO Beskydy v Dolní Lomné srdečně zvou na 3. ročník festivalu "Medvěd - král šelem Karpat", který se uskuteční v sobotu 25.8.2018 od 10:00 v URSUS zážitkovém centru.

Lomňanská krajina

Horská chata Skalka u příležitosti oslav 90. výročí svého vzniku srdečně zve na výstavu fotografií Ladislava Pekárka s názvem "Lomňanská krajina".

Dálkový pochod Mánesovou stezkou 

Klub českých turistů, RR Klub slovenských turistů Čadca a Město Třinec zvou na 39. ročník dálkového pochodu "Mánesovou stezkou".

49. Slezské dny

Matice slezská v Dolní Lomné srdečně zve na 49. ročník mizinárodního folklorního festivalu "Slezské dny", které se budou konat ve dnech 1. a 2. 9. 2018.

Obrázky

URSUS zážitkové centrum v Dolní Lomné srdečně zve na výstavu fotografií s názvem "Obrázky".

Letní deskohraní

Zveme všechny děti, dospěláky, skupiny i jednolivce do knihovny v Mostech u Jablunkova, kde se budou po celé prázdniny hrát deskové hry.

Bylinky v dřevěnce aneb Není bylina, aby na něco nebyla!

Po celé prázdniny (1.7. - 31.8.2018) bude v Dřevěnce na Fojtství v Mostech u Jablunkova instalována voňavá výstava o bylinkách s názvem "Bylinky v dřevěnce aneb Není bylina, aby na něco nebyla!".

Gorolské dny s řemeslem v Dřevěnce na Fojtství v Mostech u Jablunkova jsou opět tady!

Tradiční "Gorolské dny s řemeslem" v Dřevěnce na Fojtství jsou v plném proudu! Čtyřikrát během prázdnin přijdou do dřevěnky lidoví řemeslníci a vy je můžete pozorovat při práci a také si pod jejich vedením zkusit něco vyrobit. Kromě řemeslníků bude na každém dnu s řemeslem přítomen také bylinkář, se kterým si budete moci popovídat o bylinkách.

Zajímavé akce v Archeoparku

Archeopark Chotěbuz - Podobora zve na zajímavé akce. Pro malé i velké návštěníky je připraven bohatý program.

Netopýři tajemní a zranitelní

Muzeum Těšínska výstavní síň Jablunkov srdečně zve na výstavu s názvem "Netopýři tajemní a zranitelní".

Borůvkový víkend

Turistická chata Skalka a Severka v Mostech u Jablunkova zvou na "Borůvkový víkend", který se bude konat ve dnech 25.-26.8.2018.

90 let chaty Skalka

Spolek Skalka Mosty u Jablunkova, KČT a Obecní úřad Mosty u Jablunkova zvou turisty, občany a všechny příznivce turistiky na oslavu jubilea "100 let republiky - 130 let KČT a 90 let chaty Skalka".

Semínkovna

Přijďte na slavnostní otevření "Semínkovny", které se bude konat v úterý 20.2.2018 v 16:00 v Jablunkovském centru kultury a informací.

Nabídka aktivit pro děti i dospělé v Rodinném centru Mostík

Rodinné centrum Mostík v Mostech u Jablunkova, nabízí spoustu pravidelných i jednorázových akcí pro děti, maminky na RD s dětmi i pro dospělé.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií