558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Přehled kulturních a sportovních akcí konaných v Mostech u Jablunkova v roce 2021

Během roku se můžete těšit na tyto kulturní, sportovní a společenské akce, které se budou v Mostech u Jablunkova konat.

Výstava Včelaření jinak a V srdci dřeva

V Dřevěnce na Fojtství bude od 25. listopadu do konce roku k vidění výstava fotografií „Včelaření jinak“ fotografa a rodáka z Mostů u Jablunkova Milana Motyky a výstava dřevěných sošek "V srdci dřeva" Mariána Zborovančíka. 

Adventní dílnička v Komunitním centru

Pro všechny rodiče s dětmi do 12 let je na 10. prosince 2021 od 15.00 - 17.00 hodin připravena adventní dílnička v Komunitním centru v Mostech u Jablunkova.

Adventní cembalový koncert

Adventní cembalový koncert zazní v PZKO KASOWY v neděli 12. prosince v 16:30 hodin. Duchovní hudbu zahrají cembalisté Ondřej Mucha se svou ženou Annou Muchovou. Na housle je doplní talentovaný virtuos Jan Tomanek.

Přednáška Mlsat a nepřibrat

Zajímavou přednášku pod názvem Mlsat a nepřibrat, která je aktuální právě v období Vánoc, si připravilo Komunitní centrum Mosty u Jablunkova na pondělí 13. prosince v 15:30 hodin.

Živý betlém bude letos v Mostech u Jablunkova 19. prosince

Srdečně vás zveme na prostranství před kostelem sv. Hedviky, kde bude odpoledne poslední neděle adventní patřit Josefovi a Marii s jezulátkem a také živým zvířátkům. 

Výstava fotografií Petra Rybína v Místní knihovně Mosty u Jablunkova

Chodbu Místní knihovny v Mostech u Jablunkova zdobí od listopadu fotografie Petra Rybína, kterému je blízká reportážní fotografie a tak zvané „street-photo“.

Dny zabíjačkových specialit na Studeničném

Přijďte si užít tradiční Dny zabíjačkových specialit na horské chatě Studeničné! Uskuteční se ve dnech 28. prosince 2021 - 1. ledna 2022.

Běh do vrchu Mosty - Skalka, memoriál Milana Podešvy

Horský běh s cílem na chatě Skalka se uskuteční ve středu 29. prosince. Startovat se bude za pochodem pod železnicí v Mostech u Jablunkova. Registrovat se můžete na www.homosty.ic.cz.

 

Vernisáž open air výstavy Na DDM

FOTOKLUB JABLUNKOV vás srdečně zve na vernisáž open air výstavy Na DDM, která se uskuteční 26. listopadu v 17.00 hodin za Domem dětí a mládeže Jablunkov.

Tříkrálový koncert v Kostele sv. Hedviky

Srdečně všechny zveme do Kostela sv. Hedviky, kde se v neděli 9. ledna 2022 v 16.30 hodin uskuteční sváteční Tříkrálový koncert v podání Ženského pěveckého souboru LAUDATE.

Nadaný malíř Vasil Artamonov vystavuje svá díla v Třinci

Srdečně vás zveme na výstavu Vasila Artamonova, která bude k vidění v Galerii města Třince od 15. 11. 2021 do 30. 1. 2022.

DDM Jablunkov - odloučené pracoviště Mosty u Jablunkova

Od 1.1.2021 zahájilo v prostorách Komunitního centra v Mostech u Jablunkova svůj provoz odloučené pracoviště DDM Jablunkov. Pracovníci pro vás chystájí pestrou nabídku kroužků, kurzů i jednorázových akcí a doufají, že se s ohledem na epidemiologickou situaci podaří co nejvíc plánů uskutečnit.

Zajímavé akce v Archeoparku

Archeopark Chotěbuz - Podobora zve na zajímavé akce. Pro malé i velké návštěníky je připraven bohatý program.

Semínkovna

V Jablunkovském centru kultury a informací můžete zavítat do "Semínkovny".

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií