558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
So, Ne, SvátkyZAVŘENOProsinec - Leden
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Akce v Mostech u Jablunkova - únor 2023

Přijměte pozvání na kulturní, sportovní a společenské akce konané v Mostech u Jablunkova v únoru.

Plesová sezóna 2023

Chystáte se v novém roce na ples? Vyberte si z pestré nabídky v Mostech u Jablunkova.

Přehled kulturních a sportovních akcí konaných v Mostech u Jablunkova v roce 2023

Na rok 2023 je pro Vás v Mostech u Jablunkova připravena řada koncertů, výstav, celodenních akcí, dílniček i závodů všeho druhu.

Na kole k sousedům

je název výstavy reprodukcí reklamních plakátů o cyklistice z přelomu 19. a 20. století, která bude k shlédnutí v dřevěnce na Fojtství od 10. 1. 2023 - 10. 2. 2023. Sběratelem a zárověň vystavovatelem těchto plakátů je pan Boleslav Fukala z Karviné.

Výstava fotografií Luboše Trombika

Od 1.12.2022 do konce března 2023 si můžete prohlédnout nad schodištěm vedoucím do Místní knihovny zajímavou výstavu fotografií pana Luboše Trombika z Mostů u Jablunkova.

Diktát - Dyktando 

Bavily vás diktáty ve škole? Jste přesvědčeni, že jste v jejich psaní profíci? Nebo přemýšlíte, jestli by jste ještě diktát vůbec zvládli napsat? Máte jedinečnou příležitost si na tyto otázky odpovědět a to ve středu 8. 2. 2023 v Místní knihovně, kde si pod vedením paní učitelky Anny Kluzové můžete napsat diktát jak v českém, tak v polském jazyce.

Prázdninové čtvrtky

Jako již tradičně i o letošních jarních prázdninách se uskuteční v dřevěnce na Fojtství tzv. „prázdninové čtvrtky“ vhodné jak pro děti, tak pro dospělé.

Z lesů, luk a hor

je název nové výstavy fotografií, která bude k vidění od 16. 2. - 17. 3. 2023 v dřevěnce na Fojtství. Své fotografie zde představí otec s dcerou, pan Anton Svrček a slečna Eva Svrčková. Zatímco Eva fotí klasickým a nám všeobecně známým způsobem, její otec k pořízení fotografie přistupuje netradičně.

Beskydská lyže

V sobotu 18. 2. 2023 se uskuteční již 25. ročník tradičního závodu dětí základních škol jablunkovského regionu, který pořádá Obec Mosty u Jablunkova.

Mosty po naszimu – našimu

Ve středu 22. 2. 2023 proběhne v 16:30 v Místní knihovně prezentace mapy a brožury v nářečí, kterou vydal Gotic, příspěvková oragnizace.

Povídání o Indii

..."aneb co jsem viděl, zažil, vyfotil". Se svými dojmy z cest se s námi podělí pan PhDr. Radim Mikulka a to v pátek 3. 3. 2023 v 17:00 v Místní knihovně.

Jaro a Velikonoce

Srdečně zveme v sobotu 1. 4. 2023 od 14.00 do 18.00 do kulturního domu PZKO na tradiční Gorolský den s řemeslem na téma "Jaro a Velikonoce". Pojďme se společně jarně naladit.

DDM Jablunkov - odloučené pracoviště Mosty u Jablunkova

V prostorách Komunitního centra v Mostech u Jablunkova působí odloučené pracoviště DDM Jablunkov. Pracovníci pro vás mají nachystanou pestrou nabídku kroužků, kurzů i jednorázových akcí.

Zajímavé akce v Archeoparku

Archeopark Chotěbuz - Podobora zve na zajímavé akce. Pro malé i velké návštěníky je připraven bohatý program.

Semínkovna

V Jablunkovském centru kultury a informací můžete zavítat do "Semínkovny".

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií