558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Na podzim 2 výstavy v dřevěnce "Víra a pokora" a "Ostrava foto-grafická"

Srdečně zveme na 2 foto výstavy do Dřevěnky na Fojtství v Mostech u Jablunkova. Vystavovat budou pan Miroslav Lipowski a Stanislav Drozd. Výstavy budou k vidění od 14.10.2021 do 19.11.2021. Vernisáž výstav proběhne 14.10.2021 v 16:00.
Srdečně zveme k návštěvě.

Karpatský šerpa

V sobotu 2.10.2021 se bude v Mostech u Jablunkova konat silová vytrvalostní soutěž pro tříčlenné družstva mladších a starších dětí, žen a mužů, která mají za úkol vynést bečku piva od hasičské zbrojnice v Mostech u Jablunkova po turistické stezce až na chatu Skalka. Děti nesou limonádu, muži nesou 50-ti litrový sud piva a ženy 15L štěňátko.

Podzimní jarmark a trh domácích zvířat 2021

Obec Dolní Lomná srdečně zve na podzimní jarmark a trh domácích zvířat, který se bude konat v sobotu 2.10.2021 od 14:00 při Lomňanském muzeu.

Veselé podzimní tvoření 

DDM Jablunkov, odloučené pracoviště Mosty u Jablunkova zve děti od 5 do 10 let na odpolední dílničku "Veselé podzimní tvoření". Akce se bude konat 8.10.2021 od 15:00 do 17:00 v Komunitním centru Mosty u Jablunkova.

Zdravý pohyb s miminky

DDM Jablunkov, odloučené pracoviště Mosty u Jablunkova zve maminky s dětmi od 3 do 18 měsíců na setkání v rámci klubu Broučci na akci "Zdravý pohyb s miminky". Akce se bude konat 8.10.2021 od 9:00 do 10:30 v Komunitním centru Mosty u Jablunkova.

Podzimní výprava Jablunkovskou podkovou 2021

Zveme na 1. ročník přátelského turistického setkání jednotlivců, rodin, kolektivů. Není to závod s ostatními, je to výzva pro vlastní fyzičku, vlastní hlavu, je to pokoření vlastních limitů.

Akce se bude konat od pátku 15.10.2021 do soboty 16.10.2021.

Fotbalová utkání v Mostech u Jablunkova

TJ Sokol Mosty u Jablunkova zve na fotbalová utkání, která se odehrají na fotbalovém hřišti v Mostech u Jablunkova.

Šance v Mostech u Jablunkova - obrana slezské hranice v průběhu staletí

Srdečně zveme do Dřevěnky na Fojtství v Mostech u Jablunkova na výstavu „Šance v Mostech u Jablunkova – Obrana slezské hranice v průběhu staletí“, která je zde instalována u příležitosti výročí 400 let od první zmínky o výstavbě pevnosti Velká šance v Mostech u Jablunkova. Ve čtvrtek 29.7.2021 v 17:00 proběhne vernisáž výstavy, představení  nové stejnojmenné knihy a setkání s autorem kniny, kterým je Mgr. Martin Krůl, Ph.D.

Přehled kulturních a sportovních akcí konaných v Mostech u Jablunkova v roce 2021

Během roku se můžete těšit na tyto kulturní, sportovní a společenské akce, které se budou v Mostech u Jablunkova konat.

Příběh jednoho města

Muzeum Třineckých železáren a města Třince srdečně zve na výstavu s názvem "Příběh jednoho města", která zachycuje reálný život v Třinci od 30. let až po 80. léta 20. století.

DDM Jablunkov - odloučené pracoviště Mosty u Jablunkova

Od 1.1.2021 zahájilo v prostorách Komunitního centra v Mostech u Jablunkova svůj provoz odloučené pracoviště DDM Jablunkov. Pracovníci pro vás chystájí pestrou nabídku kroužků, kurzů i jednorázových akcí a doufají, že se s ohledem na epidemiologickou situaci podaří co nejvíc plánů uskutečnit.

Zajímavé akce v Archeoparku

Archeopark Chotěbuz - Podobora zve na zajímavé akce. Pro malé i velké návštěníky je připraven bohatý program.

Semínkovna

V Jablunkovském centru kultury a informací můžete zavítat do "Semínkovny".

URSUS - zážitkové centrum - nabídka akcí 

URSUS zážitkové centrum v Dolní Lomné zve všechny k návštěvě a také na zajímavé akce, které se v zážitkovém centru konají.

Akce DDM Jablunkov

DDM Jablunkov zve všechny děti i dospělé na zajímavé akce. Vyberte si z pestré nabídky.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií