558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
So, Ne, SvátkyZAVŘENOProsinec - Leden
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Kulturní a sportovní akce v Mostech u Jablunkova v roce 2023

Na rok 2023 je pro Vás v Mostech u Jablunkova připravena řada koncertů, výstav, celodenních akcí, dílniček i závodů všeho druhu.

Mostořská zabíjačka, Mikuláš & rozsvícení Vánočního stromu

Mostořská zabíjačka klepe na dveře. V sobotu 2. prosince bude od 13.00 hodin v centru obce probíhat bohatý program přibližující tradici zabíjaček. Máme připraveno několik novinek i věcí, na které jste již zvyklí z minulých let. Tak koukněte, co všechno vás čeká, a hlavně přijďte hned od začátku akce, ať se můžete bavit celé odpoledne.

Plesová sezóna 2024

Chystáte se v novém roce na ples? Vyberte si z pestré nabídky v Mostech u Jablunkova.

Žena a smalt

je podtitul velmi zajimavé a originální výstavy několika autorek a jak již samotný název napovídá, půjde o autorská díla vytvořena pomocí technického smaltu. Výstava bude k shlédnutí v termínu od 9. 11. do 29. 12. 2023 v dřevěnce na Fojtství.

Klub Adama Wawrosze

Hostem prosincového Klubu Adama Wawrosze, který připravujeme na středu 6. prosince v 16.30, bude spisovatelka paní Danuta Chlup, která nás seznámí s knihami, které vydala v poslední době: Podróże w niechciane a Droga ku nadziei. Knihy na sebe navazují.

Pozvánka na Mikulášský fotbalový turnaj dětí

Fotbalisté oddílu TJ Sokol srdečně zvou všechny rodiče a příznivce fotbalu na Mikulášský turnaj dětí ve fotbale. Turnaj se uskuteční 9. prosince od 8:30 v Sokolovně a bude probíhat ve dvou kategoriích, starší a mladší přípravka (děti ročník 2013 a mladší). Vyhlášení vítězů a předání medailí a cen pak proběhne ve 14.hod. Součástí turnaje bude i obšerstvení a hlavně návštěva Mikuláše.

Honza Vančura & PLAVCI

Legendární a všemi známé skladby jako Promovaní inženýři, Pole s bavlnou nebo Colorado zazní v podání kapely Honza Vančura & Plavci v neděli 10. prosince od 16.30 hod. v kulturním domě PZKO " Kasowy". Přijďte a nechte se v předvánočním shonu příjemně unášet na vlnách coutry a folku ve společnosti této oblíbené skupiny.

Vánoční trhy u Jakuba

Kolektiv Hostince u Jakuba v Mostech u Jablunkova Vás srdečně zve na Vánoční trhy, které se v hostinci uskuteční o víkendu 16. - 17. prosince, každý den vždy od 15. hod. do 20. hod. Těšit se můžete na prodejní jarmark vánočních doplňků a dekorací, různých gastro specialit, vánočního punče (alko i nealko) a mnoho dalšího. Přijďte se svátečně naladit.

Živý betlém

Srdečně zveme do Mostů u Jablunkova, konkrétně na prostranství pod obecním úřadem, kde bude odpoledne předposlední adventní neděle patřit Josefovi a Marii s Jezulátkem a také živým zvířátkům. Živý betlém se bude konat 17. 12. 2023 od 13:00 do 17:00 a program bude bohatý.

Kolyndowani na Szczepóna

Jako již tradičně každým rokem i letos budou 26. prosince 2023 členové souboru Górole projíždět na voze obcí a koledovat. Zazpívejte si společně s nimi a zpříjemněte si tak sváteční čas.

 Běh do vrchu Mosty - Skalka, memoriál Milana Podešvy

Ve čtvrtek 28. prosince 2023 se uskuteční již 28. ročník tradičního běhu do vrchu Mosty - Skalka, memoriál Milana Podešvy. Závod je dlouhý 4 km s převýšením 400 m.

Silvestrovský sousedský ples u Jakuba

Hostinec u Jakuba v Mostech u Jablunkova Vás v závěru roku zve na "netradiční"  Silvestrovský sousedský ples, kdy se spojí dvě tradiční akce hostince a to oslava konce roku a oblíbený sousedský ples. Ples tedy proběhne o silvestru 31.12. od 19. hod. 

Trebunie - Tutki v Mostech u Jablunkova

Nezapomenutelný koncert polské folkové kapely Trebunie - Tutki v atmosféře nejkrásnějších polských Vánoc se uskuteční v Novém roce 2024 a to ve čtvrtek 25. ledna v 18. hod. v Kulturním domě PZKO. Vstupné na koncert je dobrovolné. Jménem pořadatelů jste srdečně zváni.

DDM Jablunkov - odloučené pracoviště Mosty u Jablunkova

V prostorách Komunitního centra v Mostech u Jablunkova působí odloučené pracoviště DDM Jablunkov. Pracovníci pro vás mají nachystanou pestrou nabídku kroužků, kurzů i jednorázových akcí.

Zajímavé akce v Archeoparku

Archeopark Chotěbuz - Podobora zve na zajímavé akce. Pro malé i velké návštěníky je připraven bohatý program.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií