558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Troje ročních období v Bystřici

Obec Bystřice srdečně zve na koncert "Troje ročních období", který se bude konat v pátek 28.2.2020.

Prázdninové čtvrtky

Opět po roce srdečně zveme na "Prázdninové čtvrtky" do Dřevěnky na Fojtství v Mostech u Jablunkova. Ruční dílny pro malé i velké.

Můj neklid

Srdečně zveme do Dřevěnky na Fojtství v Mostech u Jablunkova na výstavu s názvem "Můj neklid", která bude k vidění od 16.1. do 21.2.2020.

Když ty, tak já, aneb, pojďme spolu být bez podmínek

Komunitní centrum Mosty u Jablunkova zve na přednášku pro rodiče "Když ty, tak já, aneb, pojďme spolu být bez podmínek".

Den na lyžích s Moravskoslezským krajem

Moravskoslezský kraj srdečně zve na akci "Den na lyžích s Moravskoslezským krajem". Veřejné závody v obřím slalomu s bohatým kulturním a doprovodným programem.

Diktát - Dyktando

Srdečně zveme širokou veřejnost na psaní diktátu v českém i polském jazyce.

Setkání čtenářského klubu

Srdečně zveme do Místní knihovny v Mostech u Jablunkova na akci "Setkání čtenářského klubu", která se bude konat 24.2.2020.

Mozkovna

Srdečně zveme do Místní knihovny v Mostech u Jablunkova na akci "Mozkovna", která se bude konat 27.2.2020 v 8:00.

Cestou necestou, polem nepolem

Srdečně zveme do Dřevěnky na Fojtství v Mostech u Jablunkova na výstavu obrazů klientů Denního stacionáře Radost v Třinci - Miroslava Konderly a Martina Mizia.

Vlak do nebe

Srdečně zveme na muzikálové představení „Vlak do nebe“, které se uskuteční 17.4.2020 v 18:30 v kulturním domě PZKO "Kasowy".

Zapojte se do soutěže "Tradiční, pečený Velikonoční věnec"

V sobotu 4.4.2020 od 14:00 bude v kulturním domě PZKO "Kasowy" opět probíhat tradiční akce "Jaro a Velikonoce". Na tuto akci vyhlašujeme voňavou soutěž do které se může zapojit široká veřejnost!

Plesová sezóna 2020 v Mostech u Jablunkova

Chystáte se na ples a nevíte ještě kam vyrazit? Můžete si vybrat z nabídky plesů v Mostech u Jablunkova.

Foto z nadhledu

Miroslav Lipowski srdečně zve na výstavu fotografií s názvem "Foto z nadhledu".

Další ročník Mostořského léta je úspěšně za námi

Krásné letní počasí přilákalo v sobotu 17. srpnu do Mostů opravdu velké množství místních občanů i přespolních návštěvníků. Už od jedenácti hodin tady bylo velmi rušno. A není se čemu divit, vždyť bylo na co koukat i ochutnávat.

Objevte tajemství trojmezí

Na léto naše informační centrum připravilo pro všechny, kdo rádi objevují nová místa a dobrodružství, zábavnou turistickou hru po Těšínském Slezsku. Během ní s rytíři vystoupáte na rozhlednu, projedete se na lodičkách, zařádíte si na Mauglího ranči, poznáte středověkou historii, vyrazíte za domácími i exotickými zvířaty a hlavně si užijete spoustu zábavy a legrace. Nevěříte? Tak s námi absolvujte doporučenou poznávací trasu, sbírejte razítka a ve volných chvílích vezměte do ruky hrací panáčky a zahrajte si malou hru pro celou rodinu, při které objevíte mnoha tajemství trojmezí!

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií