558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
So, Ne, SvátkyZAVŘENOProsinec - Leden
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Hravé odpoledne pro malé i velké

Srdečně zveme všechny malé i velké na druhý ročník oblíbeného Hravého dopoledne, které se uskuteční v pátek 31. 5. 2024. Zažijte veselé odpoledne plné her, soutěží a dobré zábavy.

Putování vybranců z Velké na Starou šanci

Pokud  Vás a vaše děti baví turistika a rádi se dovídáte něco nového o historii, nenechte si ujít náš turistický výlet. V sobotu 22. června si můžete projít trasu dlouhou cca 4km od Velké šance v Mostech u Jablunkova až po Starou šanci na Svrčinovci. Cestou se dozvíte plno zajímavostí o historii jablunkovských šancí a samozřejmě nebude chybět nějaký ten zábavný úkol k tomu. Akce navazuje na povinnosti vybranců. Jednou z nich byl právě i pohyb mezi ostatními pevnostmi opevnění. Staňte se na chvíli jedním z vybranců.

Těšínský kníže a uherský velmož na šancích

20.7.2024 se na Velké šanci sejdou těšínský kníže Adam Václav a uherský velmož Juraj Thurzo a jejich vojenské doprovody, aby společně bránili slezskou hranici proti uherským povstalcům Štěpána Bočkaje…obdobně, jak to bylo počátkem 17. století.

Šancefest 2024

Jedinečný kulturní a historický festival přímo v opevnění Velká šance v Mostech u Jablunkova proběhne 17. srpna 2024.

Akce v Mostech u Jablunkova - květen 2024

Přijměte pozvání na kulturní, sportovní a společenské akce konané v Mostech u Jablunkova v měsíci květnu.

Kulturní a sportovní akce v Mostech u Jablunkova v roce 2024

V  roce 2024  Vás čeká v Mostech u Jablunkova jako vždy plno sportovních, kulturních a společenských akcí jako například: výstavy, koncerty, dílničky, závody, turnaje, řemeslné dny, letní kina apod., nebude chybět ani další ročník oblíbeného ŠANCEFESTU nebo Mostořské zabíjačky. Nabídka je opravdu bohatá, stačí si jen vybrat. 

Aktivity Komunitního centra Mosty u Jablunkova

Komunitní centrum Mosty u Jablunkova pořádá zajímavé akce a aktivity pro širokou veřejnost.

Školní olympijské hry 2024

Základní škola v Mostech u Jablunkova srdečně zve v pátek 31. května všechny rodiče, přátelé a známé na 16. ročník ŠKOLNÍCH OLYMPIJSKÝCH HER, které se uskuteční jako již tradičně na fotbalovém hřišti. Přijďte podpořit a fandit dětem v jejich sportovních kláních. Zahájení začíná v 8. hodin zapálením olympíjského ohně. V případě nepříznivého počasí se hry přesunou na úterý 4. června.

Pozvánka na šachový turnaj

V sobotu 8. června 2024 pořádá šachový oddíl TJ Sokol Mosty u Jablunkova 21. ročník turnaje v rapid šachu Mostecká věž. Již poosmé byl turnaj vybrán do prestižní série GRAND PRIX ČR v rapid šachu.

Výstava 100 let české školy v Mostech u Jablunkova

Základní a mateřská škola Mosty u Jablunkova u příležitosti 100letého výročí založení české školy připravuje zajímavou výstavu dobových fotografií, dokumentů a předmětů. Výstava bude k zhlédnutí v Dřevěnce na Fojtství od 16. května až do 23. června. Vernisáž výstavy proběhne v rámci slavnostního dne oslav výročí 16. května v čase od 16.hod. Srdečně zveme.

Čtyři roční období očima dětí

Mimo výstavu české Základní školy Mosty u Jablunkova bude možné zhlédnout v Dřevěnce na Fojtství ještě i druhou, velmi veselou výstavu a to výstavu vybraných obrázků dětí ze všech mateřských školek v Mostech. Tématem je Čtyři roční období očima dětí, uvidíte tedy, tématické obrázky vytvořené dětmi v průběhu celého roku. Výstava bude k zhlédnutí v termínu od 16. května až do 16. června a samozřejmě jste srdečně zváni.

Dětský den na Grůni

Hotel Grůň srdečně zve všechny děti na Dětský den, který se uskuteční ve Ski areálu v Mostech u Jablunkova v neděli 2. června. Na děti čeká plno zábavných aktivit a skvělých zážitků.

Setkání se spisovatelkou Danutou Chlup

Srdečně zveme v úterý 4. června do Místní knihovny, kde se budete moci setkat v rámci klubu příznivců Adama Wawrosze od 17. hodin se spisovatelkou Danutou Chlup. Paní Danuta nás seznámí se svými nejnovějšími knihami Podróż w niechciane a Droga ku nadzei.

...A FURT SA PIJE

Dovolujeme si Vás pozvat 9. června do domu PZKO "Kasowy" na velmi originální a zábavné divadelní představení Divadelního souboru Staškovan a Spolku rodáků Jozefa Kronera s příznačným názvem ...a furt sa pije. Představení začne v 18. hodin a tématem bude, jak již samotný název naznačuje, problematika alkoholismu na malé vesnici, to vše samozřejmě vtipně a s nadsázkou.

Letní kina v režii mládeže z MostyGenZ

I v letošním roce se můžete těšit na promítání pod širým nebem v rámci letních kin, celkem na Vás čekají čtyři promítácí večery, z toho půjde dvakrát o živý přenos bojových zápasů, jednou o nový díl známé animované pohádky a na závěr akční sci-fi komedie. Každý si vybre podle svého gusta. Všechna letní kina pro letošní rok zajišťuje mládežnická organizace MostyGenZ.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií