558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Září - Červen
So, svátky8:30 - 12:30Září - Červen
Po-Pá8:00 - 16:00Červenec - Srpen
So8:30 - 14:30Červenec - Srpen
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červenec - Srpen
So, Ne, SvátkyZAVŘENOProsinec - Leden
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Turistika

V této kategorii najdete všechno o možnostech turistiky a cestování v Mostech u Jablunkova a okolí a potřebné informace pro turisty. Stačí si vybrat z jedné s podkategorií, která zúží výběr toho, co u nás najdete. Mosty u Jablunkova je turisticky lukrativní oblast a dá se zde zažít spoustu zábavy a legrace například na bobové dráze nebo ve Ski areálu. Také se odtud dá vyrazit na krásné procházky do okolí i na dlouhé túry do Beskyd i do okolních států, tedy na Slovensko či do Polska. Mosty u Jablunkova se pyšní i historickými památkami jako je opevnění šance, Jablunkovský Tunel či Kostel svaté Hedviky. Také se zde nachází velké množství ubytování a gastronomických podniků zajišťujících tak ty nejlepší podmínky pro dovolenou právě u nás v Mostech u Jablunkova.

Výlety a výšlapy v Mostech a okolí

Zajímavosti v Mostech a okolí

Toulky kolem trojmezí

Výley a zajimavosti v Beskydech

Výlety na Slovensko

Služby pro turisty

 

Nenáročné trasy v blízkosti Mostů u Jablunkova

Trasy, které vám nabízíme, nejsou příliš náročné. Proto jsou vhodné pro klidnou odpolední procházku nejen pro víkendové turisty, ale i pro rodiny s malými dětmi.

Výlety po historickém opevnění Šance a přírodní zajímavostí Megoňky

Pokud se rádi touláte po historických objektech, ani u nás v regionu o tuto zajímavost nebudete ochuzeni.

Pověst o Zbojnících na Gírové

V jedné z mnoha legend o zbojníku Ondrášovi se vypráví, jak se Ondráš s Juráškem vydali pod horu Gírovou, kde na dnešní polské straně žil bohatý a lakomý lichvář. Ondrášek s Juráškem ho přepadli jedné úplňkové noci.

S geocachingem kolem Gorolie

Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skrytého objektu zvaného cache (nebo pokladu), o němž jsou známy jen jeho geografické souřadnice. Při hledání se používají běžné turistické přijímače GPS.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií