558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Nenáročné trasy v blízkosti Mostů u Jablunkova

Trasy, které vám nabízíme, nejsou příliš náročné. Proto jsou vhodné pro klidnou odpolední procházku nejen pro víkendové turisty, ale i pro rodiny s malými dětmi.

Jen tak se projděte na Studeničné

Z centra obce se vydejte po červené turistické značce, cestou kolem Hotelu Beskyd do místního Ski areálu. Tam se napojte na chodník a pokračujte, opět po červené, přes louku a les až k chatě Studeničné. Na Studeničném si dejte chutné občerstvení, můžete si také zahrát volejbal či tenis na hřišti u chaty, nebo se v parných dnech zchladit ve venkovním bazénu. Do centra obce Mosty u Jablunkova se vraťte zpátky po červené značce přes Ski areál. Trasu si můžete ovšem i prodloužit, pokud se vydáte po modré ve směru na Jablunkovský průsmyk. Cestou do Mostů se zastavte v Hostinci u Jakuba na něco chutného.

Za čerty a čertími mlýny se vypravte pod Gírovou

Trasu začněte v centru obce Mosty u Jablunkova. Kolem hotelu Beskyd vyjděte do místního Ski areálu, tam se napojte na červenou turistickou značku a pokračujte na Chatu Studeničné. Odtud dál pokračujte po červené značce až na Gírovou. Z Gírové vedou další cesty, které vás zavedou třeba na Hrčavu nebo do Bukovce. Z Gírové se do Mostů u Jablunkova vraťte zpět stejnou cestou, nebo sejděte zhruba 2 km po zelené značce na autobusovou zastávku Markov linky Hrčava - Mosty.

Náš tip

Zhruba 500 m pod vrcholem Gírová se nacházejí skalní útvary s podzemními chodbami nazvané Čertí mlýny. Jeskyně jsou však dnes již nepřístupné. Pamětníci vyprávějí, že kdysi někdo prováděl průzkum, jak dlouhé jsou podzemní chodby. Udělal to tak, že do chodeb pustil psa. Ten vylezl až pod Stožkem – někde v místě, kde najdete „Sedlo pod Gruničkem“. Cestou na Gírovou nejspíše nepřehlédnete sesuv půdy, k němuž došlo v květnu roku 2010.

Chata Skalka – místo s pohnutou historií

Z centra obce jděte podchodem pod železnicí a dál po červené turistické značce až k bývalé chatě Zuzana. Odtud pokračujte dál po červené přes les až k turistické chatě Skalka. Ze Skalky se vraťte do Mostů u Jablunkova zpět stejnou trasou.

Náš tip

Zhruba v polovině cesty na Skalku je malá studánka, u které se můžete zastavit a osvěžit se. Chata Skalka byla vybudována v roce 1928, v roce 1998 chata před dokončením velké rekonstrukce zcela shořela. Za pomocí brigádníků a spolků byla Skalka znovu postavena a zprovozněna v roce 2002.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií