558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Toulání Hrčavou

Na Trojmezí: 5 km
Po žluté turistické značce z centra obce se vydáme k místu, kde se potkávají hranice třech států. Místo je označeno třemi žulovými monolity, v blízkosti je srubová turistická odpočívka. Dále pokračujeme do Polska po zelené značce na Trzycatek (občerstvení, krytý bazén) a pak po žluté na Hrčavu.

Památník posledního vlka v Beskydech

Divoké vlčí vytí do měsícem zalitého kraje za úplňkové noci. Vlčí smečky slídící po stopách zvěře desítky kilometrů v rozsáhlých lesích Beskyd. Pastevci chránící stáda svých ovcí před vlky. A všechny podobné scenérie s vlky v našich horách jsou již dávno mrtvé. A i když zde již nejsou horští pastevci se svými stády ani nekonečné divoké lesy, vlci se vracejí zpátky do beskydské divočiny, tedy do té, která zde ještě zbyla.

Svezte se kousek cesty autobusem, vlakem či autem a podívejte se i za hranice naší republiky

Pokud si chcete ušetřit trošku času, nasedněte do autobusu, vlaku či auta a kousek se svezte. Nabízíme vám dalších pár tipů, jak si naplánovat svůj výlet a můžete třeba i navštívit některá místa za hranicemi naší republiky.

Návštěva nejvýchodnějšího bodu České republiky

Patříte k těm, co mají rádi přírodu a chtějí třeba „zpomalit či zastavit“ nebo dokonce „vypnout“? Pak přijměte náš tip k příjemné procházce na nejvýchodnější bod České republiky.

Než se vydáte na výlety, které jsme pro vás připravili

Dřív než se vydáte na cestu za poznáváním regionu, projděte si naši obec Mosty u Jablunkova. Ta je totiž křižovatkou mnoha turistických i cyklistických tras a zažijete zde příjemné chvíle.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií