558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Megoňky

První zmínky o kamenných koulích jsou z roku 1995. Kamenolom leží na česko-slovenské hranici, v Turzovské vrchovině. Lokalita Megoňky tvoří spolu s blízkou obcí Klokočov asi 250 m souvislý pás s výskytem kamenných koulí. Jedná se zatím o největší naleziště kamenných koulí v Evropě. Pravidelné kulovité objekty je možno vidět přímo ve skalních stěnách kamenolomu a v jeho okolí. Původně se zde nacházelo asi 30 koulí s průměrem od 25 do 300 cm, ale mnoho z nich už lidé odvezli a nyní jsou ozdobou mnoha zahrad.

Kapličky, kříže

Je známo, že tyto drobné sakrální stavby byly stavěny v lokalitách, které potřebovaly určitou ochranu z vyšších míst, označovaly posvěcený prostor a stály na územích oddělující „známý“ svět od „cizího, nebezpečného“. Jednalo se hlavně o prostranství kolem chrámů a hřbitovů, označování hranic obcí a osad, křižovatek cest.

Skalní útvar Čertovy mlýny

Tyto rozsedlinové jeskyně se nacházejí v masívu hřebene Gírové (840 m.n.m.). Leží na jižním svahu asi 150 metrů pod vrcholem, nad turistickou chatou a jsou ojedinělým přírodním úkazem v Těšínské části Beskyd.

Historické opevnění Šance

„... píše se 16. století, české země byly v podrůčí Rakouska – Uherska a Jablunkovský průsmyk nabýval na významu obchodním i válečném. V době řádění tureckých vojsk, krvežíznivých násilníků drancujících uherské země až k Žilině. V těchto pohnutých dobách se začíná psát historie původně kamenných hradeb, tvrzí a příkopů vystavěných na příkaz těšínského knížete Adama Václava.“

Chráněná území v Mostech

Přírodní rezervace Motyčanka
Chráněné území vyhlášené roku 1990 na rozloze 0,22 ha. Jedná se o podmáčenou louku na mírně skloněných svazích v oblasti přechodu Moravskoslezských Beskyd do Jablunkovské brázdy. Nachází se v nadmořské výšce 579 - 583 m. Smyslem ochrany je zachování celého mokřadního ekosystému, který je životním prostředím řady vzácných, ohrožených, chráněných, ale i docela běžných druhů rostlin a živočichů.

Ski areál plný adrenalinu i zábavy

Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 

Historie chaty Skalka

Nejvýraznějším horským hřebenem Těšínských Beskyd na moravsko-slovenské hranici je hřeben Velkého Polomu, který vidíme už z dálky, když přijíždíme k Jablunkovskému průsmyku. K oblasti Velkého Polomu patří rozsochy směřující na západ, sever, severovýchod a jihovýchod, do údolí Lomné, Mosty u Jablunkova a do povodí Kysuce. Na severovýchod v nadmořské výšce 932 m leží vrchol Skalky.

Pověst o propadlém hradu v Mostech

Podle pověsti tu před mnoha staletími stával pevný knížecí hrad. Jeho pán a vládce měl tři dcery, které byly krásné, ale také domýšlivé, panovačné a velmi rozmařilé.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií