558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Procházka lesy kolem Mostů u Jablunkova

Náš Tip na jarní výlet!

Přemýšlíte kam vyrazit na jaře na pochůzku do pučící přírody? Či kam vzít své děti na čerstvý vzduch? Máme pro vás nápad, přijeďte k nám do Mostů u Jablunkova a projděte se po krásných lesích, které pučí jarem a kypí životem.

Vyjděte nahoru a svezte se dolů.

Nejen že si výlet s koloběžkou nesmírně užijte, když po náročném stoupání sjedete točitými cestami dolů k vlaku či vašemu autu, ale navíc, nezatížíte své klouby sestupem, který je pro tuto část těla nejnáročnější.

Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolonu Megoňky záhadné kamenné koule (gule). Výchozí místo: hospoda Na Šancích, modrá značka směr Velký Polom – po 700 m žlutá značka – Megoňky (SK) – vodní nádrž Milošová – Dejůvka – Stará Šance – zelená značka zpět do ČR – Velká Šance - hospoda Na Šancích. Celkem 10 km.

Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu“

Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm a my jsme pro vás vybrali celodenní výlet na Velký Polom:

Za čerty na Gírovou

Pod vrcholem Gírové se nacházejí skalní útvary s jeskyněmi, které kdysi místní horalé nazvali Čertův mlýn. Proč? Protože zde údajně čert stavěl mlýn na mletí lidí s podmínkou, že mlýn musí postaví za jednu noc.

Za zázračně čisto čirou vodou

Snad pro každého žíznícího a unaveného turistu je malý pramínek tryskající ze země či krásná studánka s křišťálově čistou vodou opravdovým zázrakem. A mnozí poutníci i turisti jdoucí horami více dnů plánují svoji cestu právě tak, aby mohli každý den pravidelně doplnit své zásoby této čisté živé vody z čisté přírody. Jiní míří do horských údolí právě pro tuto chladivou a lahodnou vodu a jiný záměr v horách nemají, než se touto vodou občerstvit. Pojďme se tedy také vydat na výlet za studánkami, které se nacházejí v okolí našeho průsmyku.

Dovolená na kole

Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií