558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Září - Červen
So, svátky8:30 - 12:30Září - Červen
Po-Pá8:00 - 16:00Červenec - Srpen
So8:30 - 14:30Červenec - Srpen
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červenec - Srpen
So, Ne, SvátkyZAVŘENOProsinec - Leden
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Regionální výrobky

V sekci "Regionální výrobky" si můžete prohlédnout díla z ručních dílen regionálních řemeslníků a lidových tvůrců. Výrobky jsou k zakoupení v našem regionálním obchůdku v Gorolském turistickém informačním centru za uvedené ceny. Pokud nemáte k nám do Mostů u Jablunkova cestu, můžeme vám vybraný výrobek zaslat na dobírku poštou, preferujeme však vlastní odběr na místě. Svou případnou objednávku můžete zaslat na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Koše

Můžete si vybrat z různých proutěných košíků, které budou užitečné a dobře použitelné v domácnosti.

Obrazy

Obrazy, které zde můžete najít jsou dílem Borise Zvady. Na obrazech jsou zachyceny různé objekty z Mostů u Jablunkova a okolí.

Karty a turistické známky

Turistická známka, turistická vizitka a sběratelská karta hezky doplní vaši sbírku.

Bižuterie, ozdoby a jiné dárky

V této sekci najdete ručně vyráběnou bižuterii a další hezké ozdoby a dárky.

Medovina

Originální medové likéry a medovinky. Tyto medové nápoje mají blízko k tradiční miodule, kterou si naši předkové od nepaměti připravovali pro významné chvíle. Domácí příprava likérů zaručuje zachování léčivých účinků medu.

 

Mapy a pohledy

U nás si můžete vybrat z různých druhů pohlednic a map, které slouží jako památka na obec Mosty u Jablunkova nebo jako pomocník na cestách a výletech.

Knihy

U nás najdete velký výběr knih o Těšínském Slezsku, ale také další knihy, které jsou zajímavé svým obsahem a můžete v nich najít důležité informace.

Keramika

Můžete si vybrat z širokého sortimentu keramiky: hrnečky, zvonky nebo také různé keramické předměty, které určitě potěší a jsou skvělým dárkem.

Ostatní

V sekci ,,Ostatní" můžete najít i výrobky ze dřeva. Vyřezávané dřevěné sošky gorolů, oveček a muzikantů, ve kterých je ztvárněn gorolský život.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií