558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Zimní krajinou na sněžnicích

Výlet na sněžnicích je staletími prověřený a nyní znovu objevený způsob, jak se dostat do přírody a tiše obdivovat zimní krajinu. Sněžnice jako dopravní prostředek se staly v posledních letech zajímavou a atraktivní součástí zimní turistiky díky touze turistů poznávat nové věci a pohybové aktivity. Tato pomůcka pro jednodušší pohyb na sněhu má historii dlouhou téměř 6000 let.

Těšínské Beskydy – jejich kopečky, údolí a stráně jsou jako stvořené pro procházky, výlety i přechody na sněžnicích pro všechny věkové kategorie. Vrcholy jako Velký a Malý Polom, Slavíč, Ostrý, Stožek či Čantoryje jsou snáze dostupné, aniž bychom se brodili po pás ve sněhu.

Přestože pořízení vlastních sněžnic není až tak finančně náročné, můžete si ještě před jejich zakoupením pohyb na sněžnicích vyzkoušet. Sněžnice vám rádi zapůjčí ve Skiareálu v Mostech u Jablunkova u společnosti Sun Ski & Board School, kde mají navíc připraveny půldenní nebo celodenní výlety s průvodcem na Skalku a Polom. Výlet je pro 3–10 osob a musí se objednat alespoň 3 dny předem. K výletu je možno přidat i občerstvení v přírodě. Další půjčovna sněžnic je v prodejně sportovních potřeb K-sport v Třinci.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií