558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

SKITOURING V TĚŠÍNSKÝCH BESKYDECH

SkiAlpinismus, jak už název napovídá, vznikl v Alpách mezi lidmi, kteří se potřebovali na zasněžených pláních a kopcích přemísťovat od chaty k chatě, a to po rovině, do kopce i z kopce. SkiAlpinismus je velmi zjednodušeně řečeno kombinace sjezdovek a běžek. Díky speciálnímu vázání a tzv. stoupacích pásů je možno stoupat do kopce v jakémkoli terénu.

Po jednoduchém přepnutí vázání a sejmutí pásů se můžeme pustit dolů z kopce, a to jak na sjezdovce, tak ve volném, neupraveném terénu. Pro skialpinismus jsou v Těšínských Beskydech výborné podmínky. Vyhledávaným místem je např. Javorový vrch u Třince, Ostrý anebo Mosty u Jablunkova a údolí Lomné. Vyznavači závodů můžou 8.2.2014 na Javorovém soutěžit „O Pohár Javorového Usty.

Z Šancí přímo na Skalku (a Severku)
Délka trasy cca 3km, převýšení cca 400m, vhodné lyže: „skialpy“ nebo BC

Krátká skitouringová trasa vede poměrně neznámými místy z Mostů u Jablunkova-Šancí k turistické chatě Skalka. Od pohostinství „Na Šancích“ kolem autobusové čekárny kousek po asfaltové komunikaci nahoru mezi domky. U poslední chaty mírně vlevo kolem starého lomu a vodárny na 1. traverzovou cestu. Přímo přes ni po lesní nevyužívané cestě, za kulminačním bodem mírně vpravo stále stoupáním na 2. traverzovou cestu (asfaltovou). Pokračujeme přímo přes ni a mírně vlevo nevyužívanou lesní cestou, do kopce i mírným klesáním, k potoku. Kolmo na vrstevnice nahoru okrajem lesa na další traverzovou cestu. Po ní cca 40 m vlevo a hned vpravo nahoru do lesa neužívanou lesní cestou. Když výstup kulminuje a cesta se stáčí vlevo, pokračujeme mírně vpravo lesem kolem starého vleku k chatě Skalka. Před ní po louce můžeme odbočit vlevo a pěšinou k chatě Severka. Ke stažení - formát .gpx.

Dolní Lomná - Severka
Trasa je dlouhá necelé 4 km s převýšením cca 520 m, vhodné lyže: „skialpy“ nebo BC.

Skitouringová trasa využívá hřeben ležící mezi údolími Křínovského a Jestřábího potoka, který vede k masívu Velkého Polomu a končí na rozcestí Kostelky. Nejideálnější počátek trasy je na mostku přes říčku Lomná v obci Dolní Lomná (naproti hospůdky DOMA). Trasa protíná pláně s upravovanou běžeckou stopou směrem k výše zmíněnému hřebenu. Na mezivrcholku hřebenu, nad lokalitou Latkula, míjí zprava vysílač a po cca 100 m se napojuje na modrou turistickou značku vedoucí na Kostelky. Po značce pokračuje trasa pod skalní ostroh, který míjí vpravo. Zde na malý úsek trasa opouští tur. značku a pokračuje po traverzové cestě vpravo. Po cca 300 m, za mladým lesíkem, se na turistickou značku opět vrací, prudším asi 50ti metrovým výstupem. Následně trasa pokračuje po modré turistické značce ke stanici Horské služby. Odtud krajem sjezdovky na hřeben a chatě Severka. Ke stažení - formát .gpx

Trasy si stáhněte z interaktivní mapy na webu www.tesinskeslezsko.cz

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií