558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Běžky, to je ta pravá zábava pro celou rodinu!

Jste vyznavači ladného pohybu v běžecké stopě? Vězte, že v Těšínských Beskydech je pro vás připraveno více než 100 km upravených běžeckých stop vhodných pro všechny věkové i sportovní skupiny, včetně rodičů s dětmi. A kdybyste toho měli za celý den málo, je pro vás ve skiareálu v Mostech u Jablunkova připraven osvětlený běžecký okruh.

Gírovská magistrála nemá chybu

Výchozím bodem pro doporučený výlet je Jablunkov. Z autobusové zastávky Jablunkov-sanatorium pojedeme autobusem na Hrčavu přes Mosty. Autobus nás zaveze přímo na Hrčavu, není nutné předsedat, byť se podle jízdního řádu jedná o dvě linky. Nejvhodnější je spoj v cca 11 hodin. Dřívější jede kolem sedmé hodiny. Před namazáním a nasazením běžek doporučujeme občerstvení v útulných hrčavských hospůdkách.

Z Hrčavy se vydáme po žluté TZ kolem dřevěného kostelíku. Po žluté míříme ke Komorovskému Grůni, mineme bývalý přechod Hrčava / Jaworzynka a pokračujeme dále po žluté, až se napojíme na červenou TZ přicházející zdola z Bukovce a sledujeme ji až na Gírovou. Občasné stoupání je vyvážené úseky po rovině a místy nás čeká i nějaký sjezd.
Přestávku na oběd si uděláme na chatě Gírová nebo Studeničné. Nemusíme se bát dalšího stoupání s plným břichem, budeme sjíždět z kopce lesními cestami a uhánět po pláních. 1 km od chaty Studeničné nepřehlédneme odbočku doleva na modrou značku, která nás zavede na lokalitu „Jablunkovský průsmyk“, kde se kocháme nádhernými pohledy na slovenskou Malou Fatru s impozantním Rozsutcem. Nyní nás čeká turistickou značkou neoznačený úsek po lesní cestě do Skiareálu v Mostech. Zde doporučujeme odložit na běžky a jít si zajezdit na 600 m dlouhé bobovce. Po zábavě a zvýšeném adrenalinu v těle nás čeká ještě závěrečných 5 km po lesní cestě a loukách. Udržovaná běžecká stopa nás zavede až k čerpací stanici v Jablunkově, pár metrů od parkoviště u sanatoria.

Trasa je vhodná pro všechny, včetně rodin s dětmi a příležitostné běžkaře. Sportovcům můžeme doporučit absolvovat trasy v opačném směru, popř. autobus vynechat úplně.

adresa: Mosty u Jablunkova 381
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon: 558 341 586

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií