558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Toulání zasněženou krajinou na back country lyžích

V Beskydech se odjaktěživa hodně turisticky lyžovalo, v posledních pár desetiletích hlavně na běžkách tak, jak si kdo troufal. Beskydy, které mívají dost sněhu od podzimu až do pozdního jara, zase až tak úplně klasickému běhu na lyžích nepřály, neboť tratě pro běh se dobře upravují až poslední dobou.

Takže vlastně všichni, kdo se na běžkách pohybovali v neupraveném terénu, to dnes užívané označení „BC“ čili „backcountry“ znají. Stejně jako Beskydy představují svou výškou i obtížností sjezdů či výstupů kompromis mezi velehorskými Alpami a plochou Skandinávií, tak i zimní turisté rádi volí kompromis mezi alpskými skialpinistickými lyžemi a severskými běžkami. Vybírají si robusnější a pohodlné turistické lyže, tzv. backcountry. Lyže jsou určené pro jakékoliv sněhové podmínky, do stopy, ledového koryta, na prašanovou pláň i do lesa. Milovníci backcountry výletů se jednoznačně shodují v tom, že šlapat si sám stopu tichým lesem či po bílé pláni (která je ve skutečnosti jen zasněženým polem), nemá chybu. Neuběhnou sice 50 km za den, ale prožijí mnohem více. A u nás v Beskydech jsou ideální terény a hlavně: jsou skoro všude. Backcountry vystihuje pravý smysl, za čím lidé do přírody rádi jezdí. Jako se v létě rádi potulují nepoškozenou přírodou, tak i v zimě rádi pronikají do nádherných oblastí zasněžené přírody, pozorují návěje sněhu, zaváté stromy, stopy zvěře, často i zvěř samotnou. K nejlepším zážitkům patří výstupy na vrcholky kopců pomocí vlastních sil a následující dlouhé sjezdy dolů v hlubokém prašanu.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií