558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Běžkařská trasa Mezinárodní stopa zdraví

Novinkou zimní sezony 2013-14 je pro milovníky běžkování v našem okolí strojově upravovaná běžkařská trasa „Mezinárodní stopa zdraví“, která vede ze Skalitého na Trojmezí, přes Svrčinovec na Tři kopce a zpátky na Skalité. Trasa je dlouhá 45 kilometrů. Nejnižší bod je ve Svrčinovci (436 m n.m.) a nejvyšší na vrchu Liesková nad Skalitým (836 m n.m.). Jedná se o okruh, takže začít můžete kdekoli - např. na Půlgruni nebo Markově nebo na Svrčinovci.

Uvádíme popis z oficiálního nástupního místa u bistra Snežienka na Skalitém v části Serafínov. Odtud stoupáme k SK-PL hranici. V nadmořské výšce 704 m n.m. překročíme lávku a pokračujeme obloukem k hřebeni Poľany a dál na sever opět ke státní hranici a na vrch Kykula. Od osady Rieky pokračujeme západním směrem k obci Čierne, kde překročíme potok Čadečka. Podél státní hranice pokračujeme směrem k Trojmezí. Ještě před ním překročíme hranici s Polskem a pokračujeme na Trojmezí, zde přejdeme k nám do Česka. V dolině potoka se trasa otáčí zpátky na Slovensko. Kousek podél železniční trati a po700 m se trasa opět stáčí přes Kozové vršky k hranici u Hrčavy. Trasa dál vede údolím Čierného potoka a pokračuje směrem na Markov a Půlgruň. Z Půlgruně po zelené značce klesá běžecká trasa do Svrčinovce ke kostelu, do nejnižšího bodu trasy. Zde prochází na druhou stranu doliny a stoupá do kopce. Zvlněnou hřebenovkou Stankovo a Tri kopce po zelené značce, zde se napojí na červenou značku a pokračuje na Lieskovú. Vrchol Lieskovej opustíme po zelené, klesáme podél potoka do osady Švancarovci, pak zase trasa začíná stoupat okolo masívu Osolného, vede k hranici s Polskem - Vreščovské sedlo. Podél hranice už to máme kousek přes sjezdovky v Serafínově zpátky k bistru Snežienka.

Další informace najdete na webu provozovatele a v propagačním letáku - strana 1, strana 2

Napojení z Česka:

 • na Hrčavě na trojmezí, GPS Trojmezí: 49°31'2.130"N, 18°51'3.965"E
 • po zelené značce ze Studeničného směr Pulgrůň, GPS Studeničné: 49°31'0.112"N, 18°42'57.462"E
 • přes Markov - z upravované trasy mezi Studeničným a Gírovou odbočka doprava po přístupové cestě na chatu Gírová, GPS odbočka na Markov: 49°31'48.278"N, 18°47'43.652"E

 

TIP: Nezapomeňte si vzít do peněženky eura.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií