558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Z Čadce k Vojtovskému minerálnímu prameni 

Výchozím místem je vlakové nádraží v Čadci. Po zelené přejděte k obchodnímu centru a přes most přes řeku Kysuci do centra města. U autobusové zastávky u sídliště Žarec, stoupejte do kopce a dostanete se do volné přírody.  tále po zelené, stoupáním po hřebeni Vrchu (568 m n. m.) podél horní stanice lyžařského vleku (výhled na město a hřeben Turzovské vrchoviny), pak odbočte vpravo.

Dojdete ke kapli s lipami v osadě Kyčera a pod vrchol Kyčery, pak jděte kousek lesem a jste znovu ve volném terénu. Další usedlost Lazy, opět krátký úsek lesem a přes Vojtův vrch (840 m n. m.) se poněkud strmějším stoupáním dostanete na Črchľu odkud máte pěkný výhled do okolí s Moravskoslezskými Beskydami a Lysou horou na SZ, pásmem Velké Rače na SV, Malou Fatrou na východě. Pak odbočte ze zelené vpravo a po červené se dostanete do osady Murčovci a pokračujte lesem do osady Burdovci. Na východ od osady asi ve 100 metrové vzdálenosti se v lesním porostu nachází hlavní Vojtovský minerální pramen, který se nazývá také „slaná voda“. Z pramene pravidelně probublává metan. Pramen je upraven, kromě stříšky nad ním jsou vedle i lavičky. Za osadou odbočte z červené vpravo po lesní cestě, která vás zavede na konečnou zastávku MHD Čadca-Vojty. Autobusem se vraťte zpět na vlakové nádraží.

Celkem (varianta s návratem autobusem): 10 km

Vlakové nádraží GPS: 49°26'41"N, 18°47'13"E

Vojtovské prameny – výchozí bod Vojty GPS: 49°24'17"N, 18°47'12"E

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií