558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Standardizace, zkvalitňování a rozšiřování informačních služeb Gorolského turistického informačního centra v Mostech u Jablunkova

Cílem projektu je řešení otázky webové prezentace Gorolského turistického informačního centra (GOTIC) v Mostech u Jablunkova. GOTIC vlastní stránky www.gotic.cz, které obsahují základní informace o poskytovaných službách, o regionu, akcích apod. Zároveň se podílí na aktualizaci regionálních serverů a ve spolupráci s ostatními IC usiluje o poskytování komplexních informací.

Současné stránky nejsou tvořeny „databázově“, není možné jednoduše propojit tyto servery. Cílem projektu je rozšíření stránek GOTIC o databáze často aktualizovaných informací, které bude možné propojit s dalšími servery, popř. i s databázemi MS kraje. Rozšířené webové stránky budou v českém, polském a anglickém jazyce. Dalším cílem projektu je rozvoj poskytovaných služeb dle standardů agentury Czech Tourism. Jedná se o zajištění rozšířené otvírací doby, propagačních materiálů v cizím jazyce a dobré navigace k IC. Doba realizace projektu: červenec 2009 – únor 2010.

Na projekt byla v roce 2009 získána dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje, program Podpora turistických informačních center v Moravskoslezském kraji výši 99 900 Kč, celkové náklady jsou 111 000 Kč.

3

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií