558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Společně pěšky

Sobota 23.8.2014 byla ve znamení turistiky. V 9.30 se sešlo v Mostech u Jablunkova v bývalém opevnění přes 50 účastníků z řad široké veřejnosti z Česka i Slovenka, kteří se poté společně vydali pěšky přes Megoňky a dál po předen připravené trase až do Čadce. 

Společně pěšky

Gotic, příspěvková organizace a Kulturní a informační centrum města Čadca srdečně zvou na turistický výlet SPOLEČNĚ PĚŠKY, který bude konat v sobotu 23.8.2014.

Prospekt "Podívejme se k sousedům"

Pro všechny turisty a návštěvníky je na pultecn našich IC v česko-slovenském příhraničí k dostaní nový propagační materiál s tipy na výlety po obou stranách hranice. Prospekt společně vydalo IC v Mostech u Jablunkova a IC v Čadci. K dostání je ve dvou jazykových verzích - české a slovenské.

Co vaří soused? 

V sobotu 28.6.2014 proběhla v Mostech u Jablunkova v kulturním domu PZKO kulinářská akce s názvem "Co vaří soused?". Sešli se zde týmy z Česka a Slovenska, které předvedly přípravu tradičních regionálních specialit, které bylo možné hned na místě ochutnat.

Co vaří soused?

Nevíte, co dobrého připravit na oběd a zdá se vám, že jste už vyčerpali všechny své kulinářské nápady? Neváhejte tedy a přijďte se inspirovat nebo jen pobavit na kulinářskou akci "Co vaří soused?" do kulturního domu PZKO v Mostech u Jablunkova v sobotu 28.6.2014 ve 14.00.

Detaily a abstrakce očima Denisy Kufové - vernisáž výstavy

Dne 6.6.2014 proběhla v Domě kultury v Čadci vernisáž výstavy s názvem "Detaily a abstrakce očima Denisy Kufové", kterou pořádá GOTIC a Kulturní a informační centrum města Čadca v rámci společného projektu "Podívejme se k sousedům".

Detaily a abstrakce očima Denisy Kufové v Čadci

Gorolské turistické informační centru a Kulturní a informační centrum města Čadca srdečně zve na výstavu fotografií mostecké rodačky s názvem "Detaily a abstrakce očima Denisy Kufové". Výstava bude k vidění v Domě kultury v Čadci od 2. do 30.6.2014. Slavnostní vernisáž pro veřejnost proběhne 6.6.2014 v 16.00

Všehochuť - vernisáž výstavy

Dne 2.4.2014 v 16.00 proběhla vernisáž výstavy s názvem "Všechochuť". Výstavu pořádá Gotic ve spolupráci s Kulturnim a informačním centrem v Čadci v rámci společného projektu "Podívejme se k sousedům" a vystavují na fotografové z fotoklubu "Dobré svetlo" z Čadce. Kdo jste nestihli přijít na vernisáž, můžete si výstavu prohlédnout až do 30.4.2014.

Všehochuť

Tak se jmenuje výstava fotografií, kterou pořádá Gotic ve spolupráci s Kulturnim a informačním centrem v Čadci v rámci společného projektu "Podívejme se k sousedům". Výstava bude ke shlédnutí od 1. - 30.4.2014 v prostorách dřevěnky na Fojtství v Mostech u Jablunkova.

Ochutnávka řemesla - tentokrát v Čadci

Srdečně zveme na ruční dílny pod dohledem zkušených řemeslníků tentokrát k našim sousedům v Čadci.

Společně na běžkách

Dne 25.2.2014 se uskutečnila akce "Společně na běžkách". I přesto, že sněhové podmínky letos běžkařům nepřály, sešly se na Hrčavě desítky turistů - "běžkařů" z česka a ze slovenska a společně se vydali na plánovaný výlet, ale bez běžek.

Společně na běžkách

Srdečně zveme na výlet pro běžkaře - turisty "Společně na běžkách" který je pořádán v rámci projektu "Podívejme se k sousedům", r.č.: CZ/FMP.12/0324, který je spolufinancován z Fondu mikroprojektů Operačního programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika - Česká republika 2007 - 2013. Akci pořádá GOTIC společně s Kultuním a informačním centrem města Čadca.

Ochutnávka řemesla - Jak připravovaly Vánoce naše babičky

12. prosince 2013 proběhly v dřevěnce 2. ruční dílny z ochutnávky řemesla. Tentokrát byly věnovány dětem a nesly název "Jak pripravovaly Vánoce naše babičky"

Ochutnávka řemesla - Adventní a vánoční dekorace

28. listopadu 2013 proběhly v dřevěnce na Fojtství 1. ruční dílny z ochutnávky řemesla s názvem "Adventní a vánoční dekorace".

Ochutnávka řemesla

Srdečně zveme na ruční dílny pod dohledem zkušených řemeslníků v dřevěnce na Fojtství.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií