558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Hraj si a poznávej!

Přestože už nemůžete být zařazeni do slosování, neboť to již proběhlo - 25.10.2011, puzzle v regionu trojmezí můžete stále sbírat!
Gorolské turistické informační centrum Mosty u Jablunkova ve spolupráci s Turistickým informačním centrem Istebna si pro vás připravilo letní soutěž, ve které sbíráte dílky puzzlí na předem určených atraktivních místech v Česku i Polsku.

Realizace projektu

Během realizace se uskutečnily společné kurzy pro pracovníky IC a poznávací cesty:

Prospekt Toulky regionem Trojmezí

IC v Mostech u Jablunkova společně s informačním centrem Istebna vydali prospekt v českém a polském jazyce s názvem Toulky regionem trojmezí v rámci společného projektu s názvem „Poznávejte region trojmezí“, RČ: CZ.3.22/3.3.05/10.02018, financováného z prostředků Fondu mikroprojektů v Euroregionu Těšínské Slezsko – Śląsk Cieszyński Operačního programu, přeshraniční spolupráce Česká republika – Polsko 2007 – 2013

Leták o historickém opevnění Šance

Gorolské turistické informační centrum Mosty u Jablunkova ve spolupráci s Turistickým informačním centrem Istebna vydalo leták o historickém opevnění Šance. V letáku najdete stručnou historii vzniku obranných valů nazývaných Šance.

Vyfoťte se v gorolském kroji

Nová atrakce před dřevěnkou na Fojtství v Mostech u Jablunkova

Gorolské turistické informační centrum v Mostech u Jablunkova a Informační centrum na Istebne (PL) společně nechali vyrobit 4 makety postav v gorolském kroji a umístili je na různá atraktivní místa v Mostech a na Istebne,

Kompletní informace z trojmezí!

Dovolte, abychom vám nabídli informační leták, který vydalo Gorolské turistické informační centrum Mosty u Jablunkova ve spolupráci s Turistickým informačním centerm Istebna.

Poznávejte region Trojmezí

GOTIC, příspěvková organizace realizuje v roce 2011 projekt, který je spolufinancován z prostředků Fondu mikroprojektů v Euroregionu Těšínské Slezsko - Śląsk Cieszyński

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií