558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Ondrášovo - zbojnické stezky

Slavný slezský zbojník Ondráš z Janovic žil v letech 1680-1715. Četné lidové pověsti, jež začaly vznikat po jeho smrti na území historického Slezska a Moravy, se staly inspirací umělcům tří národností: české, polské a německé. Slezský zbojník inspiroval také umělce a hudebníky.

Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci spolu s Powiatem Cieszyn, Tomášem Kočkem a Renatou Putzlacher vytvořili speciální naučnou stezku „Ondrášovo - zbojnické stezky“. Zajímavostí stezky je, že není kontinuálně vyznačena jednou spojnicí. V Těšínských Beskydech na české i polské straně jsou vybrána místa, která mají určitou vazbu na zbojníka Ondráše, a na nich umístěny informační tabule se zajímavostmi o zbojníkovi. V přilehlých chatách zcela určitě najdete něco „typicky“ ondrášovského k snědku či pití. Mezi jinými doporučujeme speciality hotelu Grůň v Mostech u Jablunkova, hotelu Ondráše v Komorní Lhotce či pravou Ondrášovou miodulu k dostání na řadě míst v regionu. Pojďte se tedy i vy s námi podívat a udělejte si výlet po nejzajímavějších místech, která před Vámi navštívil slavný slezský zbojník Ondráš. Vydejte se s námi na Skalku, Gírovou, Velký Stožek, Godulu, Čantoryji nebo do Polska na Ochodzitou, do Skoczowa, Cieszyna či Skoczowa. 

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií