558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Při toulkách regionem se svezte také lanovkou

 

 

Lanovkou na Javorový
Z Mostů u Jablunkova zajeďte vlakem do Třince, v Třinci přesedněte na linkový autobus č.712 nebo 714 a zajeďte do Oldřichovic. Z Oldřichovic vyjeďte jednosedačkovou lanovkou na Javorový vrch. Zhruba 20 minutovou procházkou od lanovky dorazíte k turistické chatě Javorový, která stojí na vrcholu Javorového. Kromě občerstvení zde můžete pozorovat letce na paraglidingu, sami si vyzkoušet třeba tandemový let nebo změřit své síly v lanovém centu. Z Javorového vrchu zpátky do Oldřichovic sjeďte lanovkou nebo sejděte pěšky po zelené nebo modré turistické značce a pak cestou zpátky k nástupnímu místu lanovky.


Z Wisly lanovkou na Sošov
Autem zajeďte do Bukovce. Přes hraniční přechod Bukovec – Jasnowice pokračujte ke kruhovému objezdu v Jaworzynce. Na kruhovém objezdu vlevo a dál přes Istebnou do Wisly. Udělejte si poznávací výlet po Wisle a až se vám bude zdát, že jste toho už dost viděli a nakoupili, zajeďte k lanovce na druhém konci Wisly v údolí Jawornik (odbočka vlevo u čerpací stanice ve směru na Ustroń). Lanovka vás vyveze na Sošov (Soszów) na česko-polské hranici se stylovou dřevěnou krčmou „Lepiarzówka“. Lanovkou sjeďte zpátky do Wisly a domů se vraťte přes Ustroń, Cisownici, Horní Líštnou a Třinec.

Do Ustroně autem, k rozhledně na Velké Čantoryji lanovkou
Z Mostů u Jablunkova zajeďte autem do Třince a pokračujte dál na Horní Lištnou a hraniční přechod s Polskem. Pak jeďte dál přes Cisownici až do Ustroně. Prohlídněte si lázeňské město, s dětmi navštivte „Leszny park niespodzianek“, kde na ně čekají zvířátka. Po prohlídce Ustroně jeďte zhruba 3 km z centra města k nástupní stanici lanovky. Ta vás vyveze pod rozhlednu na Velké Čantoryji. Od horní stanice lanovky s bufetem, letní bobovou dráhou a lanovým centrem pokračujte 1,5km po červené turistické značce až k rozhledně na vrcholu Čantoryje. Z rozhledny budete mít nádherné panoramatické výhledy do všech světových stran. Z Čantoryje sjeďte spátky lanovkou do Ustroně a do Mostů u Jablunkova pokračujte přes Wislu, Istebnou, Bukovec a Jablunkov.

Lanovkou za pohádkou
Z Mostů u Jablunkova zajeďte do Čadce a pak pokračujte do Turzovky. V Turzovce na kruhovém objezdu odbočte směrem na Klokočov a pokračujte dál na Konečnou. Přes hraniční přechod zajeďte až do obce Bílá. Na Bílé na vás čeká sedačková lanovka, která je v provozu v létě a zimě, a další zajímavé atraktivity v dětském letním parku. Vyjeďte lanovkou a dolů putujte „Pohádkovou trasou“ s plněním jednoduchým úkolů na 10 zastaveních. Můžete si půjčit koloběžky a jízdu z kopce si pěkně užít. Je pro vás připraveno několik variant sjezdu.

Na Velké Rači na vás čeka lanovka, rozhledna a další atraktivity
Z Mostů u Jablunkova zajeďte autem na bývalý hraniční přechod se Slovenskem a pokračujte do Čadce. V Čadci za tunelem odbočte na Oščadnici a z centra obce jeďte do lyžařského areálu Velká Rača-Dedovka. Tam vás čeká nejen lanovka, ale i bobovka, lanové centrum či sjezd na koloběžkách. Po vyzkoušení atraktivit můžete absolvovat ještě pěší procházku po hřebeni na vrchol Velké Rači na slovensko-polské hranici. Po rozhlédnutí se z rozhledny, můžete na sousední polské turistické chatě ochutnat typickou polskou polévku žurek.

adresa: Mosty u Jablunkova 381
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon: +420 558 341 586

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií