558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Z rozhleden se rozhlédněte po okolí

Kolem vápenek až na rozhlednu na Velké Čantoryji

Z Mostů u Jablunkova zajeďte vlakem do obce Vendryně. Od nádraží pokračujte po zelené značce nebo po naučné stezce „Za krásami vendryňské přírody“ k technické památce Vápenné pece, kde se dozvíte podrobnější informace, k čemu a jak se Vápenné pece používaly a kde se u nás těžily nerostné suroviny.

Pak se na rozcestníku napojte na červenou značku a pokračujte na chatu pod Čantoryji. Odtud pak pokračujte po modré značce k rozhledně na Čantoryji, kde můžete obdivovat nádherná panoramata Těšínských Beskyd. Za dobré viditelnosti dohlédnete až na slovenskou Malou Fatru i do Tater. Od rozhledny pak sejděte po „Rytířské stezce“ nebo po červené značce do Nýdku na náměstí a z Nýdku po zelené značce přes Prašivou horu nebo autobusem do Bystřice. Z Bystřice pak přijeďte zpátky do Mostů u Jablunkova vlakem.

Náš tip

Rozhledna na Velké Čantoryji byla postavena v roce 2002. Pokud byste kousek sešli po červené značce na polskou stranu Čantoryje, můžete sjet lanovkou do Ustronia, navštívit lázeňské město a zase vyjet lanovkou zpět. V Nýdku si pak můžete prohlédnout dřevěný kostelík sv. Mikuláše z roku 1576. Další dřevěný kostelík, tentokrát z roku 1587, se nachází v obci Bystřice.

Z Kozubové se rozhlédněte po kraji

Z Mostů u Jablunkova zajeďte autobusem na zastávku „Skotnia“ v Dolní Lomné, přesedněte a pokračujte autobusem ve směru Horní Lomná. Vysedněte v Dolní Lomné na zastávce „Pod Akáty“. Vraťte se pár metrů k pekárně a od ní pokračujte po modré značce. Dojdete k rozcestníku na Sedle pod Malou Kykulou a odtud pokračujte dál po zelené značce až na Kozubovou. Kousek nad chatou Kozubová stojí kaple sv. Anny s rozhlednou, z níž můžete zhlédnout nádherné panorama Těšínských Beskyd. U kaple se každoročně slaví Anenská pouť a klíče od rozhledny jsou k dispozici na chatě Kozubová. Z Kozubové pak pokračujte dál po žluté značce přes Milíkov a Jasení až do Návsí na vlakové nádraží. Z Návsí dojedete zpátky do Mostů u Jablunkova vlakem.

Náš tip

Když vysednete v Dolní Lomné – zastávka „Pod Akáty“ můžete navštívit místní dřevěnku – Lomňanské muzeum. K prohlédnutí je zde také areál Matice Slezské, kde se každoročně konají Slezské dny či Festival na Pomezí.

Na Velkém Polomu vystoupejte na novou rozhlednu

Z centra obce Mosty u Jablunkova zajeďte autobusem, nebo zajděte pěšky na Šance. Po modré značce pokračujte na Velký Polom ke Kamenné chatě. Nad místem, kde kdysi stávala proslulá dřevěná chata Tetřev, stojí nová rozhledna. Je dostupná celoročně a zdarma. Pak pokračujte po červené značce na Muřinkový vrch, kde stojí kaplička se studánkou. Z Muřinkového vrchu sejděte po žluté značce přes Přelač do Horní Lomné a odtud pak dojeďte autobusem do Jablunkova. Z Jablunkova vás zaveze do Mostů u Jablunkova autobus z nástupiště číslo 8

Náš tip

Rozhledna byla postavena na místě, kde kdysi stávala stará rozhledna. Stavba byla dokončena v říjnu roku 2011 a slavnostně otevřena v listopadu téhož roku. Zhruba půl hodiny chůze po modré značce dojdete k samotnému vrcholu Velkého Polomu.

Rozhledna na Slovenském Kamenitom

Z Mostů u Jablunkova zajeďte autem do Turzovky. V Turzovce odbočte směrem do obce Dlhá nad Kysucou a zhruba po 2 km dojedete k rozcestníku. Pokračujte pěšky po žluté turistické značce až k rozhledně na Kamenitom. Zpátky se vraťte po stejné trase.

Rozhledna ve Staré Bystrici

Z Mostů u Jablunkova zajeďte autem do Čadce, pak pokračujte do obce Krásná nad Kysucou. Z Krásné nad Kysucou odbočte na Zborov nad Bystricou a jeďte dál až do Staré Bystrice. Stará Bystrica je mimo jiné známá prvním a zatím jediným slovenským orlojem. Rozhledna se nachází na vrchu Bobovec přímo nad centrem obce. Dostanete se k ní, pokud půjdete od orloje po asfaltové cestě III. třídy a následně po lesním chodníku. Do Mostů u Jablunkova se vraťte po stejné trase.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií