558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Poznávejte region Trojmezí

GOTIC, příspěvková organizace realizuje v roce 2011 projekt, který je spolufinancován z prostředků Fondu mikroprojektů v Euroregionu Těšínské Slezsko - Śląsk Cieszyński Operačního programu, přeshraniční spolupráce Česká republika - Polsko 2007 – 2013, registrační číslo projektu je CZ.3.22/3.3.05/10.02018.

Projekt je zaměřen na zvýšení propagace a atraktivity regionu na česko-polsko-slovenském trojmezí. S narůstající návštěvností obcí Mosty a Istebna se partneři potýkají s nedostatkem propagačních materiálů a suvenýrů a cítí potřebu zintenzivnění jejich distribuce. Plánované aktivity chtějí nalákat turisty a udržet je v regionu déle.

Činí tak prostřednictvím:

 • předávání informací co nejširší skupině klientů. Bude vydáno množství propagačních materiálů, které budou k dispozici v IC i v zařízeních cestovního ruchu v obou obcích a na veletrzích, kterých se partneři pravidelně, většinou společně účastní. K dalšímu předávání informací dojde prostřednictvím společného webu
 • atraktivní soutěže: účastníci putují po regionu a sbírají dílky puzzlí. Jako odměnu dostávají suvenýr. Pro větší propagaci hry získají vylosování soutěžící zajímavé ceny. Během putování se turisté můžou vyfotit s maketou postav v gorolském kroji.
 • kvalifikovanému personálu infocenter: v rámci CZ projektu se uskuteční se společný kurz z oblasti historie, tradic, atraktivit a teorie propagace a komunikace. Pracovníci na společných školeních získají teoretické znalosti, osvojí si praktické zkušenosti spojené s tradičními zvyky a prohlédnou si nejvýznamnější atraktivity regionu.
 • koordinované marketingové činnosti GOTIC dle manuálu

 

V rámci českého projektu bude zhotoveno

 • 3000 ks letáků v češtině o Šancích.
 • 5000 ks prospekt turistické nabídce, č-p verze
 • 5000 ks informátor v CZ jazyce
 • 400 ks puzzlí pro soutěžní hru
 • 400 ks suvenýrů pro účastníky hry: magnetky, samolepky, tužky, figurky aj.
 • 1 ks makety postav v gorolském kroji

 

Doba realizace projektu: únor 2011 - listopad 2012

Partnerem projektu je Gmina Istebna prostřednictvím svého Punktu Informacji Turystycznej. Partner má díky svému informačnímu centru má obdobnou náplň činnosti jako GOTIC. Zabývá se propagaci obce a regionu, poskytuje informace, prezentuje region na veletrzích, vydává propagační materiály. V současné době se připravuje na certifikaci svého IC.
Poskytnutá dotace je ve výši 85 % = 10 174,50 EUR a celkové náklady jsou 11 970,- EUR. Dotace na realizaci projektu bude poskytnuta po ukončení realizace a předložení závěrečné zprávy.

adresa: Mosty u Jablunkova 381
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon: 558 341 586

EU loga

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií