558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Opevnění Šance - společná historie, která spojuje dodnes

GOTIC, příspěvková organizace získala dotaci z prostředků Fondu mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko - Śląsk Cieszyński programu Interreg V-A 2014-2020 ČR-Polsko na projekt „Opevnění Šance - společná historie, která spojuje dodnes / Fortyfikacje Szańce - wspólna historia, która łączy do dzisiaj", registrační číslo: CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_010/0002274,  ve výši 30000 EUR. Partnerem  projektu je Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej.

Společně s polským partnerem bude realizováno:

 • Propagační aktivity – propagace projektu různými formami včetně placených PR článků.
 • Poznej sousedy: pořízení interaktivních prvků do návštěvnického centra a nábytku pro expozici. Kromě interaktivních prvků budou pořízeny skládací židle, které bude možno používat při workshopech a akcích konaných v návštěvnickém centru.
 • Podívej se na sousedům – umístění foto-okna (rámu) s výhledy na okolní krajinu. Turisté budou moci pořizovat fotografie s nádhernou scenérií okolní krajiny. Provedení rámu – dřevěná konstrukce, vyřezávaná v tradičním gorolském stylu.
 • Workshopy „Šance – Szańce“: WS pro děti v Mostech i na Istebne, které si kladou za cíl seznámit děti z druhé strany hranice se společnou historií navazující na opevnění Šance.
  Famtrip „Šance – Szańce“: společný česko-polský FAMTRIP pro pracovníky v cestovním ruchu po systému opevnění Šance jako významném prvku historického a kulturního dědictví.
 • Studytour: dvoudenní cesta pracovníků obou parterů po česko-polském regionu s cílem seznámit se možnostmi využívání interaktivních prvků v rozvoji cestovního ruchu, výměny zkušeností a dobrých praxí.
 • Brožura „Šance – Szańce“: celobarevná brožura v rozsahu 24 stran A5 v česko-polské verzi, celkem 10000 ks, z toho GOTIC hradí 4000 ks

 

Doba realizace projektu: listopad 2019–únor 2021.
Náklady projektu: dotace je ve výši 85 % = 30 000 EUR, celkové náklady 35 294,12 EUR

Logo cz pl eu barevne  

Logo ER barva

 

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií