558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Neznáme se? Poznejme se!

Srdečně Vás zveme na akci Neznáme se?Poznáme se!, která se uskuteční u dřevěnky v Mostech u Jablukova dne 18.8.2012 v 15:00 hodin.

Na prostranství u dřevěnky v Mostech u Jablunkova to o víkendu znovu ožije. Gorolské turistické informační centrum a Obec Mosty u Jablunkova zde pořádají ve spolupráci s informačním centrem na Istebne tradiční letní akci s výstižným názvem „Neznáme se? Poznejme se!“. Akce je zároveň setkáním občanů Mostů a partnerských obcí Istebna, Węgierska Górka, Svrčinovec a Zborov nad Bystricou.

A tak v sobotu určitě neseďte doma, vezměte s sebou své děti a přátelé a přijďte se pobavit do Mostů u Jablunkova. Všichni se můžete už dnes těšit na vystoupení amatérských kapel různého žánru z české i polské strany našeho příhraničí. Mrňata se zase vyřádí na skákacích hradech, trampolínách anebo si nechají namalovat obličej. Ti zručnější z řad dětí i dospělých budou mít jedinečnou možnost zasednout k lidovým tvůrcům a s jejich pomocí si vyrobit tradiční „rozetu“. Jestli nevíte, o co se jedná, přijďte a uvidíte! Navíc ten, kdo absolvuje všechna připravena stanoviště, bude zařazen do slosování o atraktivní ceny!

Program akce „Neznáme se? Poznejme se!“

 • 15:10 – taneční skupina EPL CHIPS
 • 15:40 – rocková hudba spojena s houslemi ODNAHA
 • 16:45 – kytarová dvojice z Cieszyna MaM JAZZ GUITAR DUO
 • 18:00 – reggae, pop, funk, rock z Istebne FREE VILLAGE
 • 19:15 – ostravská bluesová kapela POUZE ZNOUZE
 • 21:00 – hard rocková kapela z Mostů u Jablunkova THE WALL
 • 22:00 – heavy metalová formace WITCH HAMMER
 • 23:00 – DJ BARTO

Mezi kulturními vystoupeními budou probíhat zábavné soutěže pro 4 členné týmy, na které se můžete přihlásit. A komu je to vše málo, může v dřevěnce na Fojtství shlédnout výstavu „Turistické chaty včera i dnes“. Proto neváhejte a určitě přijeďte v sobotu do Mostů - vstup je zdarma!

Akce je realizována v rámci projektu „Poznávejte region trojmezí 2“ spolufinancovaného z prostředků Fondu mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko – Śląsk Cieszyński, Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polsko 2007 – 2013, RČ: CZ.3.22/3.3.05/12.03031.

adresa: Mosty u Jablunkova 381
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon: +420 558 341 586

EU loga m

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií