558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Neznáme se? Poznejme se!

V sobotu 18.8.2012 to na prostranství u dřevěnky v Mostech u Jablunkova to opět ožilo. Konala se zde akce "Neznáme se? Poznejme se!", kterou pořádalo Gorolské turistické informační centrum a obec Mosty u Jablunkova ve spolupráci s informačním centrem na Istebne.

Akce byla zároveň setkáním občanů Mostů a partnerských obcí Istebna, Węgierska Górka, Svrčinovec a Zborov nad Bystricou. Na kaci vystoupily amatérské kapely různého žánrů z české i polské strany našeho příhraničí. Nebyla nouze o bohaté občerstvení, zábavu nejen pro děti, či jarmareční stánkový prodej. Zručnější návštěvníci si mohli vyzkoušet vlastnoručně vyrobit rozetu z různých materiálů a různými metodami. Ten kdo navíc absolvoval všechna připravena stanoviště s rozetami, byl navíc zařazen do slosování o atraktivní ceny.

Zástupci všech partnerských obcí se navíc zapojili do soutěží pro čtyřčlenné týmy a závodili v několika zábavných disciplínách.

Na akci se také konalo 1. losování turistické soutěže "Turistické chaty včera i dnes", do které se ještě stále můžete zapojit. Další losování totiž proběhne už 15.9.2012 a poslední pak 10.11.2012 na akcích pořádaných GOTICem.

Akce byla pořádána v rámci projektu „Poznávejte region trojmezí 2“, financovaného z prostředků Fondu mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko - Śląsk Cieszyński, Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Polsko 2007 – 2013, RČ: CZ.3.22/3.3.05/12.03031

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon: 558 341 586

EU loga m

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií