558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Podpora TIC Mosty u Jablunkova 2020

GOTIC, příspěvková organizace získala dotaci z prostředků Moravskoslezského kraje, programu „RRC/06/2020 - Podpora turistických informačních center v Moravskoslezském kraji“ na projekt „Podpora TIC Mosty u Jablunkova 2020", č. 01928/2020/RRC ve výši 120000 Kč.

Aktivity projektu:

 • Aktualizace www.gotic.cz: Průběžné doplňování textů v českém, polském a anglickém jazyce, doplňování elektronických verzí prospektů a jiných materiálů vlastních, regionálních a materiálů zaslaných Moravskoslezským krajem.
 • Rozvoj elektromobility a bezbariérového turismu. GOTIC provozuje půjčovnu elektrokol. V rámci projektu bude zajišťovat údržbu kol (spolu s externím servisem) a pořídí nezbytné vybavení související s bezpečným provozem elektrokol (např. duše, brzdové destičky, ošetřující přípravky a maziva, přilba aj.).
 • Spolupráce s destinačním managementem Moravian-Silesian Tourism v otázkách řešení problematiky regionálního cestovního ruchu, účast na školení minimálně 1x ročně. Pravidelné měsíční doplňování min. 3 kulturněspolečenských akcí, významných sportovních akcí nebo novinek cestovního ruchu aj. akcí souvisejících s cestovním ruchem.
 • Zvýšení propagace cestovního ruchu a turistické nabídky v Mostech: Zhotovení 5000 ks trhacích map A3, kde z 1. strany bude mapa a z 2. strany informace pro návštěvníky. Zhotovení 3000 ks skládaných letáčků A6 propagujících možnosti pro cyklisty na elektrokolech – půjčovna, nabíjecí stanice, náměty na výlet aj. Zhotovení 1 venkovního baneru propagujícího aktivity v letní sezóně 2020, který bude umístěn v centru obce.
 • Zlepšení vybavení TIC: Nákup nového vybavení pro zajištění kvalitní propagace a informování turistů: 1 notebook včetně Windows, Office a příslušenství, nákup sady velkých stojanů na propagační materiály pro umístění v GOTIC a sady malých stojánků na pult obsluhy klienta.
 • Propagace aktivit Moravskoslezského kraje formou poskytování informací: Umístění materiálů v prostorách IC a bezplatné poskytování návštěvníkům, umístění el. verzí materiálů na webu IC dle požadavků a informací MS kraje

 

Doba realizace projektu: únor - říjen 2020

Náklady projektu: 150000 Kč, z toho dotace 120 000 Kč

Minipůjčovna elektrokol 
V Gorolském turistickém informačním centru je možné zapůjčit si elektrokolo. K dispozici je celkem osm elektrokol. Dvě kola jsou vhodná na asfaltové a zpevněné cesty a nejsou vhodná do terénu, dvě kola jsou trekingová, vhodná také pro lesní zpevněné cesty, nevhodná do terénu. Čtyři kola jsou horská.
Podmínky pro zapůjčení zde ke stažení
Nabíjecí stanice pro elektrokola v Mostech u Jablunkova
Na budově Gorolského turistického informačního centra (Mosty u Jablunkova 381), u dětského hřiště kousek od vlakového nádraží a autobusové zastávky (Mosty u Jablunkova 333) a na budově hotelu Grůň (Mosty u Jablunkova 1112) jsou veřejně přístupné nabíjecí stanice pro elektrokola.

 

 

letak publicita elektrokola 2020

 

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií