558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Zkvalitnění propagace a služeb GOTIC

GOTIC, příspěvková organizace získala dotaci z prostředků Moravskoslezského kraje, programu „RRC/06/2017 - Podpora turistických informačních center v Moravskoslezském kraji“ na projekt „Zkvalitnění propagace a služeb GOTIC", č. 02944/2017/RRC

Aktivity projektu:

 • Spolupráce s destinačním managementem Moravian-Silesian Tourism, aktualizace databáze.
 • Aktualizace www.gotic.cz v češtině, angličtině a polštině.
 • Vzdělávací kurz v oblasti práce s PC pro pracovníky IC
 • Vybavení pro návštěvníky IC – pořízení stojanu na kola, který bude umístěn před vchodem před IC, zhotovení 1 venkovní tabule s informacemi o obci s mapou a umístění vedle IC.
 • Zlepšení propagace - vydání 3000 ks letáků o turistické atraktivitě Šance a 2000 ks skládaných letáčků A6 o aktivitách IC.
 • Zvýšení elektromobility – nakoupení 2 ks elekrokol a zřízení nabíjecí stanice. Elektromobilita je jednou z velkých priorit Moravskoslezského kraje a naše informační centrum se zapojilo do pilotního projektu na vytvoření sítě nabíjejících stanic pro elektrokola v Moravskoslezském kraji a malých půjčoven. Na náklady spojené se zapojením se do elektromobility je poskytnuta dotace ve výši 100%! Kola budou dle podmínek dotace půjčována zdarma, stejně jako využívání nabíjecí stanice.


Doba realizace projektu:
únor - říjen 2017
Náklady projektu: 151 250 Kč, z toho dotace 135 000 Kč

 

Minipůjčovna elektrokol a nabíjecí stanice
V Gorolském turistickém informačním centru je možné zapůjčit si elektrokolo. K dispozici jsou dvě kola vhodná na asfaltové a zpevněné cesty. Nejsou vhodná do terénu.
Podmínky pro zapůjčení zde ke stažení:
Na budově informačního centra je veřejně přístupná nabíjecí stanice pro elektrokola. Cyklisté zde mají zdarma k dispozici dvě zásuvky pro vlastní nabíječky elektrokol a 1 zásuvku s nabíjecím kabelem baterie zn. Bosch.

 

 3

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií