558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Trojmezí třech států - Česka, Polska a Slovenska

Chcete prožít ojedinělý zážitek a stát najednou ve třech státech? Pak přijměte pozvání na Hrčavu, Istebnou a Čierne do míst, kde se sbíhají hranice tří států - Česka, Polska a Slovenska.

Trojmezní bod se nachází ve strži koryta potůčku hluboké 8 m a široké 34 m a je středem kružnice opsané vrcholům rovnoramenného trojúhelníka. Vrcholy trojúhelníku tvoří 240 cm vysoké žulové monolity. Při jejich stavbě 22.6.1995 byly do podstavců uloženy v kovových pouzdrech pamětní dokumenty - různé listiny, tehdejší noviny a mince.

V rámci spolupráce Sdružení obcí Jablunkovska, Obce Istebna a Obce Čierne byl v roce 2007 spojen polský a slovenský břeh nad trojmezím 18 m dřevěným mostem a prohlubeň na česko-polské hranici menším můstkem. Ve stejné době byl na slovenské straně postaven turistický přístřešek a o dva roky později přibylo zastřešené posezení s ohništěm i na české straně. Přístup podél česko-polské hranice umožňují pěším, cyklistům i návštěvníkům s kočárky dlážděné schody a stezka.

Náš tip na výlet:

Doporučujeme originální výlet přes tři státy, spojený s degustací českého, polského a slovenského piva, třemi měnami v peněžence a třemi různými jazyky se všudy prolínajícím se gorolským nářečím. Výchozím bodem je například Hrčava: žlutá značka – přechod Trojmezí CZ/PL - zelená značka do Jaworzynky - Jaworzynka- Kotelnice - přechod Jaworzynka (PL) / Čierne (SK) - po modré značce přes ´Valy´ do obce Čierné (vlaková zastávka, občerstvení) - po zelené a pak žluté značce zpět na Hrčavu - 10 km.

Jak na Trojmezí:

 • z centra české Hrčavy 2 km po žluté značce
 • z polské Jaworzynky - Trzycatku 1 km po žluté značce
 • ze slovenského Čierneho od vlakové zastávky -´Čierne, zastávka´ po modré značce a pak po upraveném chodníku

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií