558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Mikroregion Jablunkovsko

Jablunkovsko – rázovitý region na česko-polsko-slovenském trojmezí.

Region Těšínské Beskydy se nachází v nejvýchodnější části České republiky. Poloha regionu je netradiční svou lokalizací v pohraničí, v tomto případě dokonce na rozhraní tří zemí. Jeho hranice se z velké části kryjí s hranicemi státními: na jihu sousedí se Slovenskem a na východní straně s Polskem. Díky této poloze zde silně zakořenily regionální tradice těchto tří států. Všechny národní komunity si zachovaly svůj dialekt „po našymu“, pestré folklorní zvyky, osobitou gastronomií i nádherné svátky. Můžete tak získat dojem, že jste se ocitli v jiném světě. Kolorit dřevěných staveb, zachování tradiční řemeslné výroby, lidových zvyklostí a obyčejů vám dá zapomenout, kde je hranice mezi minulostí a přítomností.

V Těšínských Beskydech se určitě nebudete nudit v žádném ročním období. V létě se můžete vydat do pralesa Mionší, který usiluje o zapsání mezi památky Unesco, zdolat Rytířskou stezku na vrcholek Čantoryje s rozhlednou, nebo se jen tak projít po naučné stezce k nejvýchodnějšímu bodu Česka v Bukovci. Rovněž i na kole můžete brázdit po četných cyklotrasách na hřebenech Těšínských Beskyd s řadou turistických chat, kde si můžete dopřát nějakou místní specialitu. A až budete mít dost šlapání do kopce, jízdy na kole či lenošení na koupališti, objevte sportovní areály v Jablunkově, Mostech u Jablunkova nebo v Bukovci a zkuste něco víc adrenalinového! Svezte se na horské vozíkové dráze alias bobovce, zkuste své lezecké umění na lezeckých stěnách, sjeďte si sjezdovku na terénních minikárách, zahrajte si na Tarzana v lanovém centru, zaskákejte si na trampolínách pro děti i dospělé, zkuste své umění v greengolfu. V zimě jsou pro vás připraveny kilometry upravovaných tras jak pro běžecké, tak i sjezdové lyžování. Své síly si pak můžete změřit na některých lyžařských závodech – mezi nejoblíbenější patří family cup, skiduatlon, a nebo paralelní slalom.

Na propagaci tohoto regionu, spolupráci mezi obcemi na regionální i mezinárodní úrovni se podílí dobrovolný svazek obcí „Sdružení obcí Jablunkovska“, který byl založen v roce 1995. Přispívá i k ochraně společných zájmů, k zmnožení sil a prostředků při prosazování záměrů přesahujících svým rozsahem a významem každou účastnickou obec. Členy sdružení jsou Bocanovice, Bukovec, Bystřice, Dolní Lomná, Horní Lomná, Hrádek, Hrčava, Jablunkov, Košařiska, Milíkov, Mosty u Jablunkova, Návsí, Nýdek, Písečná, Písek a Vendryně.

www.jablunkovsko.cz, www.tesinskeslezsko.cz

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií