558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Září - Červen
So, svátky8:30 - 12:30Září - Červen
Po-Pá8:00 - 16:00Červenec - Srpen
So8:30 - 14:30Červenec - Srpen
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červenec - Srpen
So, Ne, SvátkyZAVŘENOProsinec - Leden
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Koncert virtuózních a filmových melodií

Přijměte pozvání na koncert manželů Grygarových a nechte se unášet na vlnách houslových a klavírových tónů, které Vás jistě přijemně naladí a doslova pohladí na duši. Uslyšíté známé melodie klasických virtuózních skladeb jako např. Humoreska od Antonína Dvořáka nebo melodie známých soundtracků z filmů jako např. Schindlerův seznam nebo Cinema Paradiso. Koncert se uskuteční 8. prosince v kulturním domě PZKO v Mostech u Jablunkova.*

Daniela Grygarová (housle) -  vystudovala hru na housle na Konzervatoři Plzeň u prof. Pavla Prantla, bakalářské studium absolvovala na JAMU v Brně u prof. Miloše Vacka, magisterské studium na Ostravské univerzitě u prof. Vítězslava Kuzníka a doktorské studium na Akadémii umení v Banskej Bystrici u prof. Jely Špitkové. Během studia se zabývala houslovou tvorbou pronásledovaných skladatelů v období 2. světové války. Jako sólistka vystoupila např. s Plzeňskou filharmonií, Českou komorní filharmonií, Virtuosi Pragenses, Orchestrem opery Národního divadla moravskoslezského, Vítkovickým komorním orchestrem, Moravskoslezskou Sinfoniettou, Májovákem Karviná atd.
V současné době působí jako zástupce koncertního mistra v Národním divadle moravskoslezském, je primáriem smyčcového kvarteta Laetitia Quartet, tvoří Duo Passioné s akordeonistkou Marcelou Kysovou a pedagogicky působí na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Daniela hraje na housle z roku 1773 z dílny vídeňského houslaře Johanna Georgia Thira, dále na housle Hermanna Trappa z roku 1888 a na elektrické housle Tomáše Reitera z roku 2016 a koncertuje v České republice tak i v zahraničí např. v Polsku, Velké Británii, Ukrajině aj. 

Adam Grygar (baryton, klavír) -  studoval operní zpěv u profesorky Evy Wojaczkové. Od roku 2009 je členem opery Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kde za dobu svého působení nastudoval 45 představení. Je vítězem mezinárodní Duškovy pěvecké soutěže zaměřené na tvorbu W. A. Mozarta a několikanásobným vítězem mezinárodní interpretační soutěže ansámblového zpěvu Stonavská Barborka. Na ZUŠ Leoše Janáčka působí jako pedagog sólového zpěvu od roku 2013.
Vystudoval zpěv na Fakultě umění Ostravské Univerzity u sólisty Národního divadla Moravskoslezského Martina Gurbaľa a následně na Akadémii umení v Banskej Bystrici u sólisty Metropolitní opery v New Yorku Štefana Kocána. Je členem hudebního souboru International Ensemble spolu s houslistkou Danielou Grygarovou a klavíristkou Amaliyí Abdurashidovou.
Jako sólista vystoupil např. s Vítkovickým komorním orchestrem, Moravskoslezskou sinfoniettou, orchestrem opery Národního divadla moravskoslezského, Karlovarským symfonickým orchestrem, Dechovým symfonickým orchestrem Májovák, Zabřeňskou filharmonií atd… Jako klavírista spolupracuje s agenturou Arte per tutti a doprovázel mnoho významných umělců.

*Bližší informace o čase koncertu a vstupném připravujeme.

 

Grygarovi koncert foto

Místo konání: Kulturní dům PZKO " Kasowy", Mosty u Jablunkova 470
GPS souřadnice: 49.5263678N, 18.7539183E
Kontakt: +420 558 341 586, 603 825 226
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Fb stránka 

 

 

 

 

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií