558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
So, Ne, SvátkyZAVŘENOProsinec - Leden
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Dovolujeme si Vás pozvat 9. června do domu PZKO "Kasowy" na velmi originální a zábavné divadelní představení Divadelního souboru Staškovan a Spolku rodáků Jozefa Kronera s příznačným názvem ... A FURT SA PIJE. Představení začne v 18. hodin a tématem bude, jak již samotný název naznačuje, problematika alkoholismu na malé vesnici, to vše samozřejmě vtipně a s nadsázkou.

Ochotnický divadelní soubor Staškovan byl založen již v roce 1922 a od té doby generace dalších ochotníků nepřetrhly souvislou nit pokračování této tradice. Vzniklo množství her, vystřídalo se v nich mnoho amatérských herců a ochotnické divadlo hraje i v současnosti.

Divadelní hra "…a furt sa pije“ měla premiéru v roce 2022 a stala se velmi oblíbenou a úspěšnou. Originální scénář této hry napsala paní Mgr. Juliana Belková, která byla společně se svým bratrem Ing. Jurajem Gajdošíkem i režisérkou.

Hra je založená na interpretaci skutečných událostí a dialogů z dobového tisku Kysucké hlasy, Kysucká trúba, Kroniky Staškov a Monografie obce Staškov. Ve dvacátých letech minulého století přijíždí do vesnice protialkoholní agitátor a chce založit abstinenční spolek. Jak se asi s abstinencí vypořádají Staškované? Místním štamgastům se to opravdu nijak nelíbí a vymýšlejí, jak se agitátora zbavit, ale na scénu vstupují jejich manželky a na pomoc jim přichází i nečekaná láska. Na vše dohlíží hostinská, která si hájí především své vlastní zájmy. Zdaří se štamgastům jejich lest, nebo zůstanou nadosmrti abstinenty?

Přijďte shlédnout představení a zjistěte, jak vše dopadne. Vstupenky je možné zakoupit již nyní v předprodeji za 125,- Kč v Informačním centru v Mostech u Jablunkova. Pokud předprodej nestihnete, je možné vstupné zakoupit i přímo na místě za 150,- Kč.

Aktuální otevírací doba Informačního centra:
Po - Pá - 8:00 - 16:00
So - 8:30 - 12:30

Místo konání: Dům PZKO " Kasowy", Mosty u Jablunkova 470
GPS souřadnice: 49.5263678N, 18.7539183E
Kontakt: +420 558 341 586, 603 825 226
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Fb stránka 

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií