558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Doprava

Mosty u Jablunkova jsou velmi dobře dopravně dostupné. Prochází jimi evropská silnice E75, která až do roku 2001, kdy byl vybudován obchvat, vedla přímo přes centrum obce. Nyní je provoz v obci mírný. Ze Slovenska je možné na Mosty přijet buď po hlavní silnicí přes obec Svrčinovec nebo po vedlejší silnicí z Čadce a Milošové.

 • Autobusové spojení spojuje Mosty u Jablunkova s Jablunkovem, s Hrčavou i Slovenskem. V obci se nachází 18 autobusových zastávek.
 • Obcí vede mezinárodní železniční trať Českých drah (trať 320, Bohumín – Žilina), která byla vybudována jako Košicko-bohumínská dráha (KBD) v 19 století, v době rozvoje hutnictví a těžby uhlí. Část vedoucí přes Mosty u Jablunkova byl zprovozněn 8.1.1871. Původní jednokolejka byla od roku 1955 rozšířena na dvojkolejnou trať. Ve stejném roce také ztratila označení „Košicko-bohumínská dráha“.V centru se nachází železniční stanice a o 2 km dále (směrem ke slovenské hranici) se nachází železniční zastávka. Mezi stanicí a zastávkou trať prochází dvěma tunely dlouhými 607 m. Tunely byly vybudovány v letech 1870 a 1917. V současné době probíhá jejich rekonstrukce, během které bude jeden z tunelů rozšířen na dvojkolejný a druhý přestane být využíván.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií