558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Pouť svaté Hedviky

Pouť u příležitosti svátku sv. Hedviky patří od nepaměti k nejvýznamnějším událostem v obci. Na svaté mše v kostele navazuje veselice i v centru obce. Původně probíhaly oslavy v lokalitě Na Kamyncu, v druhé polovině 20. století se pak přesunuli více k centru kolem dřevěnky na Fojtství.

Pouť znamená svátek v každé rodině, vždyť se jedná o krásnou příležitost, kdy se celá rodina sejde u společného stolu, přijedou příbuzní, kteří jsou často i daleko v zahraničí.

S poutí sv. Hedviky nazývané zkráceně „JADWIGA“ jsou spojeny jarmareční stánky a kolotoče. Pamětníci si vzpomínají např. na stánky slovenských prodavačů, kteří vyvolávali: „Kupte si planety!“ A proč si je všichni kupovali? No přece, aby se dověděli, co je v příštím roce čeká a nemine! Pouť by nebyla poutí, kdybyste si nekoupili tradiční sladkosti – turecký med aneb babski dřist, kokosky, med, perníková srdce.

S mosteckou poutí je odpradávna spojena ještě jedna událost – přijížděli kolotočáři. A s nimi i jejich děti, které aby nezameškali nějakou tu školní výuku, museli hned po příjezdu zasednout do školních lavic s místními dětmi. Místní školáci si děti od kolotočů považovali, ale většinou jen ze zištných důvodů – kamarádství za svezení na kolotoči. Nejčastěji se bylo možné povozit a zatočit na řetízkovém kolotoči, housenkové dráze, lodích a houpačkách. Nikdy nechyběla ani střelnice.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií