558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
So, Ne, SvátkyZAVŘENOProsinec - Leden
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Regionální soubor „Istebna“

Regionální soubor „Istebna“ je pravděpodobně jedním z nejstarších folklorních souborů v Polsku. V roce 2011 oslavoval 110 let od svého založení. Soubor prezentuje folklor slezských horalů. Působí při místním kulturním sdružení „Istebna“. Je členem organizace CIOFF. V roce 2011 získal cenu Oskara Kolberga „Za zásluhy pro lidovou kulturu“. V posledních létech získal mnoho cen na nejvýznamnějších polských festivalech. Vystupoval v mnoha zemích Evropy a také v Číně a Mongolsku.

Muzika „Istebna“

Čtyřčlenná skupina hudebníků, kteří vycházejí z regionálního souboru „Istebna“. Kapela hraje v klasickém smyčcovém složení – dvoje housle, viola a kontrabas. Kapelu můžeme vidět jak na přehlídkách a soutěžích, tak při posezeních v restauracích, na svatbách, zimních radovánkách atd.

Regionální soubor „Koniaków“

Byl založen v roce 1952. Prezentuje tanec a zpěv Slezských Beskyd. Je laureátem mnoha ocenění, mezi jinými ceny Oskara Kolberga. Působí při Sdružení milovníků beskydského folklóru, hudby, tance a zpěvu „Pod Ochodzitą“. Každoročně je organizátorem horalského plesu v Koniakowě.

Regionální soubor „Mały Koniaków“

Je to dětský soubor, který byl založen v roce 1954. Prezentuje folklor a dětské zábavy slezských horalů. Za svá vystoupení získal mnoho cen a čestných uznání. V současnosti působí při Klubu mimoškolních aktivit v Koniakowě.

Regionální soubor „Zgrapianie“

Byl založen v roce 2003 z iniciativy členů Klubu přátel regionálního muzea „Na Grapie“ v Jaworzynce. Jedná se o multigenerační soubor, který je tvořen bývalými členy souboru „Jaworzynka“ a obyvateli vesnice od dětí a mládeže až po starší generace. Sestává se z taneční a pěvecké skupiny. Jeho hlavní repertoár tvoří představení prezentující dávné zvyky a obřady.

Regionální soubor „Mali Zgrapianie“

Dětský soubor z Jaworzynky. V jeho repertoáru jsou dětské hry a zábavy a dále zpěv a tanec. Nejčastěji tvoří program inscenace prezentující zvyky a každodenní život dětí horalů.

Muzika „Wałasi“

Kapela pochází z Istebne a na hudebním poli působí už více než 20 let. Po dobu jejího trvání se v jejich řadách vystřídalo mnoho hudebníků, ale hlavní člen a zakladatel kapely Zbigniew Wałach se nemění.

Muzika „Jetelinka“

Byla založena v Jaworzynce v roce 1986. Jejím zakladatelem byl Rafał Wałach. Prezentuje hudbu Slezských Beskyd, Moravy a polsko–slovenského příhraničí formou kabaretu, prolínaného humorem, zábavou a tancem slezských horalů. V rámci kapely působí i početná dětská skupina zvaná „Mała Jetelinka“.

Muzika „Zwyrtni“

Byla založena v roce 2001. Je to čtyřčlenná mužská kapela, která hraje na různorodých slavnostech a zábavách. Ve svém repertoáru má hudbu z celého regionu Karpat obohacenou horalským humorem.

Muzika „Ochodzita“

Muzika založena v roce 1995. Její název je spojen s horou Ochodzita, která rozděluje Slezské a Živěcké Beskydy. Členové kapely pocházejí z okolí hory Ochodzita. V souladu s rodinnou tradicí a regionálním cítěním prezentují folklor živěckých a slezských horalů.

Muzika „Rajwach”

Čtyřčlenná mužská kapela, která hraje od několika let ve složení dvou heligónů, sopránového saxofonu a kontrabasu. Prezentuje hudbu různého typu od folku, přes muziku k posezení, po jazz.

Soubor „Wołosi a Lasoniowie“

Tento soubor se liší od všech ostatních. Spojuje prvky muziky slezských horalů s vážnou hudbou. Soubor tvoří tři horalé a dva hudebníci klasické hudby z města Mikołów. Tato kombinace vyústila do kompozic, které získávají uznání na celém světě.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií