558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Mostořský guláš 2018

V sobotu 19. května 2018 bude před dřevěnkou na Fojtství v Mostech u Jablunkova opravdu živo! Bude zde totiž probíhat už třetí ročník „Mostořského guláše“, na kterém se budou vařit, ochutnávat a hodnotit guláše a soutěžit o ten nejlepší!

Soutěžní guláše se budou na místě připravovat cca od 10 hodin. Vařit bude 10 soutěžních týmů složených z občanů a zástupců místních spolků.
Chuťové buňky všech návštěvníků se tak mají opravdu na co těšit! Ochutnávat, hodnotit a vybírat ten nejlepší guláš budou po celé sobotní odpoledne všichni návštěvníci akce!
Začátek ochutnávky soutěžních gulášů je ve 14:30 a ochutnávat a vybírat ten nejlepší guláš budete moci až do 17:00. Poté v 18:30 bude vyhlášení výsledků.
Kdo chce hodnotit, si po příchodu na akci koupí za 25 Kč slosovatelný hlasovací lístek se seznamem soutěžních týmů a gulášů a pak už může koštovat jednotlivé guláše a v závěru vybrat ten, který mu nejvíce chutnal.
Letos poprvé bude soutěžní guláše hodnotit také profi kuchař!
Na týmy, které se umístí na prvních třech místech, čekají atraktivní ceny! Opravdu lákavé jsou i ceny pro veřejnost, která se zapojí do hlasování.
Sobotní program, který moderuje Taťána Lasotová, začne v poledne soutěží „FTA Beskydský železný hasič“ (11:00) a bavit se budeme až do večera do 20:00.
Oficiální zahájení akce je ve 14.00. Po celé odpoledne bude k poslechu a dobré náladě hrát kapela Blaf. V 16:00 se návštěvníci mohou těšit na „Vzpěračskou show“ s podtitulem „zvedni jak umíš“, kdy se budou moci zapojit i samotní diváci.
Až do 16:00 bude také možné pozorovat mistry řezbáře, jak se jim kusy dřeva mění pod rukama za pomocí motorových pil v mistrovská díla. Svá díla řezbáři budou tvořit u Dřevěnky na Fojtství už od čtvrtku 17.5.
V Dřevěnce na Fojtství bude k vidění výstava fotografií mostecké rodačky Denisy Kufové s názvem "Cestou necesto". Vernisáž výstavy proběhne v pátek 18.5.2018 v 16:00.
Děti si užijí zábavu na dobových kolotočích, trampolínách či skákacím hradu. Chybět nebude ani bohaté občerstvení.
Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci, přijďte podpořit soutěžní týmy, ochutnat jejich výborné guláše, vybrat ten nejlepší a prohlédnout si nádherná díla vytvořena ze dřeva či na fotografii.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií