558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Gorolská muzika „Lipka“

Působí od roku 1999 při Základní umělecké škole v Jablunkově a od roku 2010 při MK PZKO Jablunkov. Cílem muziky je zachování lidových tradic našich předků. Gorolskou muziku založila a dodnes vede Kristina Mruzková.

Mužský pěvecký sbor „Gorol“

Mužský pěvecký sbor „Gorol“ byl založen v 1947 při MK PZKO v Jablunkově. Po dobu své působnosti odehrál stovky koncertů, účastnil se festivalů, přehledů souborů a pěveckých soutěží pořádaných mimo jiné v rámci „Týdne beskydské kultury“ v polském městečku Wisła, na „Festivalu polských pěveckých souborů“ v Koszalinie. Sbor se zúčastnil setkání s Papežem Janem Pavlem II ve Skoczowie. Nabízí velmi různorodý repertoár, čítá 42 členů a dirigentem je Kateřina Siwiecová.

Gorolská muzika „Torka“

Působí při Základní umělecké škole v Jablunkově od roku 2001. Je mladší sestrou „Lipky“. Tento jedenáctičlenný tým ve věku 10 – 15 let vede Kristina Mruzková. Muzika se zúčastňuje kulturních akcí pořádaných školou, městem, spolupracuje s folklorním souborem Zaolzi a Zaolzioczek jako hudební doprovod k tancům.

Folklorní soubor „Górole“

Soubor se zaměřuje výhradně na udržování tradic a zvyků oblasti Těšínského Slezska, které prezentuje v podobě tematických inscenací. Soubor tvoří 20 tanečníků a vystupuje spolu s kapelou „Górole“.

Muzika „Górole“

Pětičlenná kapela spolupracuje s folklorním souborem „Górole“. Vystupuje na přehlídkách a různorodých slavnostech.

Muzika „Jackové“

Muzika v počtu šesti osob hraje folklor Těšínského Slezska, zejména z oblasti Hrčavy, Jablunkova a okolí. Ve svém repertoáru má i písně z okolních regionů.

Dětský folklorní soubor „Jackové“

Soubor pracuje pod hlavičkou Domu dětí a mládeže v Jablunkově. V prostých gorolských i honosných jablunkovských krojích prezentuje zvyky, tradice a tance oblasti Těšínského Slezska. Soubor tvoří 25 tanečníků.

Folklorní soubor „Mionší“

Mládežnický folklorní soubor, který tančí a zpívá regionální i mimoregionální tance a písně. Vystupuje s desetičlennou cimbálovou muzikou. Posláním souboru Mionší je zachovat lidové tradice, lidové písně, tance a krojovou kulturu na území Slezska.

Cimbálová muzika „Mionší“

Desetičlenná cimbálová muzika hraje a zpívá regionální i mimoregionální písně.

Folklorní soubor „Zaolzi“

Folklorní soubor „Zaolzi“ byl založen v roce 2001 při Místní skupině PZKO v Jablunkově. Soubor prezentuje především horalské tance a písně oblasti Těšínského Slezska, zároveň i zamutovské tance Zemplínského regionu a regionu Orava – Zuberec a romské tance. Soubor spolupracuje s horalskou kapelou „Lipka“.

Dětský folklorní soubor „Zaolzioczek“

Mladší „kolega“ souboru „Zaolzi“, jehož posláním je šířit folklor prostřednictvím tance a zpěvu. Soubor vystupuje s kapelami „Lipka“ nebo „Torka“. Kromě horalského repertoáru prezentuje i tance regionu Nižná.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií