558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Mostecké léto

Kulturně sportovní akce pro širokou veřejnost pořádá Gorolské turistické informační centrum tradičně v půlce srpna spolu s TJ Sokol Mosty u Jablunkova. Od dopoledních hodin probíhají různé sportovní turnaje, od tří hodin pak v centru u dřevěnky na Fojtství kulturní a zábavný program. Návštěvníci zde najdou stánky s regionálním jídlem a produkty, soutěže pro děti i dospělé, atrakce pro děti - malování na obličej, trampolíny, skákací hrad apod. Každoročně je připraven speciální tematicky laděny doprovodný program a gastrosoutěž pro veřejnost. Soutěžní týmy nebo jednotlivci připraví jídlo na zadané téma a veřejnost jej pak ochutnává a vybírá to nejlepší. A samozřejmě po celé odpoledne na pódiu vystupují kapely.
Pořadatel velmi vítá všechny stánkaře, kteří na akci chtějí prodávat občerstvení a regionální produkty, stejně tak i osoby nebo spolky, kteří se chtějí podílet na realizaci doprovodného programu (ruční dílny, program pro děti, soutěže aj.). Hlásit se můžou do poloviny července zde: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 558 341 586 nebo přímo v IC v dřevěnce na Fojtství osobně.

Další ročník proběhne 17.8.2019

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií