558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Řezbářský plenér

V Mostech u Jablunkova probíhají každoročně dva řezbářské plenery, během kterých řezbáři tvoří z kmenů pěkná umělecká díla.
Jeden řezbářský plenér pořádá společnost Maflex, je dvoudenní a soutěžní. Pravidelně probíhá o víkendu na konci července u roubeného hotelu Grůň v místní skiareálu. Vyřezané sochy jsou vystaveny v okolí hotelů a následně vydraženy.
Další pořádá Gorolské turistické informační centrum v polovině května v centru obce u dřevěnky na Fojtství. Je třídenní a scházejí se zde řezbáři z Česka, Slovenska a Polska. Začíná vždy ve čtvrtek kolem poledne a vrcholí v sobotu odpoledne řezbářskou exhibicí. Sobotní vyvrcholení řezbářského plenéru probíhá společně s akcemi Mostořský guláš a Beskydský železný hasič. Páteční odpoledne, kdy sochy už dostávají realistickou podobu, je organizováno v dřevěnce odpolední pečení bramborových placků pro veřejnost.
Pořadatel velmi vítá zájemce, kteří by si chtěli nechat během plenéru vyřezat sochu a podílet se tak finančně na jejím zhotovení. Stejně bude Gorolské turistické informační centrum vděčné za dárce dřeva pro tento plenér. Kmeny by měly být dlouhé alespoň 1,8 m a mohou být až 5 m dlouhé; podle potřeby se následně rozřežou na požadovanou velikost. Minimální průměr kmene alespoň 80 cm, raději větší. Pokud máte chuť pomoci s realizací akce tímto způsobem, prosím kontaktujte informační centrum: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 558 341 586 nebo přijďte do IC v dřevěnce na Fojtství osobně.
Další ročník proběhne 15. - 17.8.2019

2015

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií