558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
So, Ne, SvátkyZAVŘENOProsinec - Leden
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Mostořská zabíjačka, Mikuláš & rozsvícení Vánočního stromu

Mostořská zabíjačka klepe na dveře. V sobotu 2. prosince bude od 13.00 hodin v centru obce probíhat bohatý program přibližující tradici zabíjaček. Máme připraveno několik novinek i věcí, na které jste již zvyklí z minulých let. Tak koukněte, co všechno vás čeká, a hlavně přijďte hned od začátku akce, ať se můžete bavit celé odpoledne.

 Upozorňujeme návštěvníky, že maso z prasete a všechny masné výrobky, které budou na akci vyráběny, nejsou určeny ke konzumaci ani k prodeji. SLOUŽÍ POUZE JAKO UKÁZKA práce řezníka a prezentace zabíjačky.Pro zájemce o zakoupení masných výrobků bude sloužit zvláštní stánek, ve kterém budou výrobky vyrobené v certifikovaném řeznictví.

Zajímavosti z programu na který se můžete těšit:

Řezník Ľubo Kubla bude celé odpoledne ukazovat a komentovat zpracování pašíka a výrobu zabíjačkových specialit. Okolní stánky nabídnou zabíjačkové produkty ke konzumaci na místě i k odnesení domů.
● Jedlíci se můžou těšit na již neoddělitelnou součást naší zabíjačky, a to na soutěž v pojídání jelit a jitrnic. Přihlaste se buď předem v IC nebo na místě, snězte nejrychleji přidělenou porci a výhra v podobě koše masných výrobků je vaše! Počet soutěžících je omezen na 15 osob.
● Pro děti máme připraven pestrý program na celé odpoledne! Celou dobu se jim bude věnovat Mikuláš s anděly. Také jsme přichystali soutěžní stanoviště, ukázky vánočních zvyků, milovníci her si přijdou na své u zábavných her pana Šebesty a chybět nebudou ani poníci. Mikulášská nadílka bude letos úplně jiná – čtěte dále.
● Během celé akce mezi povídáním řezníka máme připravena hudební vystoupení, která si určitě nenechte ujít. Zábavu přiveze zpěvačka KACZI (13:15 a 14:15) a oblíbená kapela BLAF (15:15 a 17:00).

Mikulášská nadílka
V letošním roce naše obec spolu s Goticem připravuje trošku jinou Mikulášskou nadílku, než na jakou jste byli v minulých letech zvyklí. Velkou změnou je, že Mikulášské balíčky, které tradičně dostávají mostecké děti do věku odpovídající 9. třídě základní školy, nebudou rozdávány hromadně po slavnostním rozsvícení Vánočního stromu, ale během celého odpoledne na akci Mostořská zabíjačka & Mikuláš & Rozsvícení Vánočního stromu, tedy již od 13. hodiny do cca 17.30 hodiny. A navíc! Během celého odpoledne můžou děti potkat Mikuláše s andělem, zazpívat mu písničku, říct básničku apod. a pak si vyzvednout v jednom ze stánků nadílku (kupónek na balíček dostanete jako vždy ve škole nebo školce. Děti, které školku ještě nenavštěvují, dostanou kupon v IC do 29.11.)
Druhá změna přináší aktivním dětem dárek navíc! Na 2.12. připravíme stanoviště s adventní a zabíjačkovou tematikou a ti, kdo je všechna úspěšně absolvují, dostanou dárek navíc.

Soutěž o nejlepší uzený bůček
V loňském roce se konal 1. ročník této soutěže a soutěž měla velký úspěch, porota hodnotila 10 perfektních bůčků. Neváhejte a přihlaste se i vy se svým "mistrovským bůčkem" do letošního 2. ročníku soutěže. Stačí do 24.11. zavolat nebo napsat (730 513 734, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) , 1.12. přinést bůček (cca 0,5 kg) do IC a pak na Mostořské zabijačce čekat na verdikt poroty. Výsledky budou oznámeny cca v 16:20. Soutěž se uskuteční, pokud bude přihlášeno minimálně 7 bůčků! 

Rozsvícení Vánočního stromu
Po setmění, asi v 16:30 se sejdeme u Vánočního stromu, abychom si společně zazpívali koledu, poslechli adventní proslov pana faráře Štěpána Klocka a paní starostky Zuzany Sikorové a společně rozsvítili Vánoční strom.

Setkání s autorkami
Behěm akce se budete moci také v dřevěnce na Fojtství setkat v čase od 13.hod. do 17.hod. s autorkami výstavy Žena a smalt. Výstava bude k shlédnutí již od 9.11. a prohlédnout si ji můžete až do 29.12. 

Samozřejmostí je také jarmareční prodej vánočních doplňků a dekorací, skvělé a chutné občerstvení, včetně něčeho dobrého na zahřátí :-)

Podrobnosti také sledujte na našem webu www.gotic.cz a https://www.facebook.com/informacnicentrummosty

Podrobný program celé akce:Všechny srdečně zveme a těšíme se na vás!

Místo konání:
Mosty u Jablunkova - centrum obce
Mosty u Jablunkova 381 (Dřevěnka na Fojtství),
GPS souřadnice: 49°31'35.566"N, 18°45'11.604"E
Kontakt: +420 558 341 586, 603 825 226
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

 

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií