558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
So, Ne, SvátkyZAVŘENOProsinec - Leden
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Pokud jste přesvědčení, že právě Vámi uvařený kotlíkový guláš je ten bezkonkurenčně nejchutnější a nejlepší, neváhejte a přihlaste se již nyní do dalšího ročníku oblíbené souteže"O nejlepší guláš šancmajstra", která se uskuteční 17. srpna jako již tradičně v rámci jedinečného kulturně historického festivalu Šancefest 2024. Přijměte tak zároveň výzvu, porovnat své kuchařské dovednosti s dalšími soupeři.

Základní informace o soutěži:
Soutěžící si zajišťují veškeré suroviny a vybavení pro soutěž. Organizátor zajistí stan, stůl, dřevo na oheň a misky na ochutnávky. Není povoleno: stavět další přístřešky, prodávat občerstvení na svém stanovišti, rušit konání akce reprodukovanou hudbou a nevhodným chováním. Účastníci soutěže musí guláš připravovat na místě, začátek soutěže je v 11:00.

Guláše hodnotí jak odborná porota, tak široká veřejnost. Ochutnávky začínají v 15:00 a končí 16:45 (popř. dříve dle rychlosti snězení soutěžních porcí guláše). Vyhlášení výsledků a předání cen proběhne v 17:15.
Přihlášky soutěžních týmů jsou možné pouze písemně nejpozději do 15.6.2024 nebo do naplnění kapacity. Vyplňte a pošlete, prosím, tuto přihlášku na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nemusí být podepsaná, pošlete jednoduše tento vyplněný wordovský soubor.

Těšíme se na vaši účast!

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií