558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
So, Ne, SvátkyZAVŘENOProsinec - Leden
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Vyhlašujeme dvě velikonoční soutěže pro věřejnost, které budou vyhodnoceny v sobotu 1. 4. 2023 v rámci akce Jaro a Velikonoce v kulturním domě PZKO.

První ze dvou soutěží s názvem  Nejpěknější velikonoční přáníčko je vyhlášena speciálně pro dětí a to ve čtyřech kategoriích:

 • předškolní děti
 • 1. - 3. třída
 • 4. - 6. třída
 • 7. - 9. třída

Od pátku  24. 4. 2023 můžete hlasovat v soutěži o Nejkrásnější velikonoční přáníčko. Hlasuje se ve čtyřech kategoriích a v každé kategorii můžete udělit pouze jeden hlas. Neváhejte, prohlédněte si všechny soutěžní přáníčka a hlasujte. Hlasování probíha zde.

Druhá soutěž nese název Nejhezčí pletený karabáč a jak již samotný název napovídá, bude se hodnotit nejzdařilejší vlastnoručně upletený karabáč neboli pomlázka. Soutěží taktéž jednotlivci bez omezení věku, délka karabáče by se měla pohybovat v rozmezí 50 - 100 cm. Karabáč je nutné taktéž odevzdat v Informačním centru do čtvrtku 30. 3. 2023 do 15:00 hod., hlasování veřejnosti poté proběhne přímo 1. 4. 2023 v kulturním domě PZKO.

Vyhlášení výsledků a předání cen vítězům obou soutěží proběhne v 17:00 hod.

 

Velikonocni souteze plakat

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií