558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Obec Mosty u Jablunkova vyhlašuje již 3. ročník fotografické soutěže, tentokrát na téma „Fotíme historické opevnění šance.“ V době od 1. 1. 2022 do 7. 7. 2022 můžete zasílat soutěžní fotografie, které budou tentokrát zachycovat historické opevnění šance.

Většina z Vás jistě ví, že naše mostecká Velká šance nebyla jedinou v tomto regionu, ale že byla součástí celého opevňovacího systému Jablunkovské šance a že zde sídlila hlavní posádka Jablunkovských šancí. Některé z nich, resp. jejich pozůstatky, lze ještě dnes v okolí najít. A my jsme si pro Vás letos připravili úkol: vezměte fotoaparát, vyrazte na výlet po stopách opevnění šance, pořiďte krásné snímky a přihlaste je do soutěže. Téma letošního ročníku fotosoutěže totiž zní „Fotíme historické opevnění šance“.

Snímky lze přihlašovat ve dvou kategoriích:

 • Snímky Velké šance v Mostech u Jablunkova
 • Snímky Jablunkovských šancí

V Návštěvnickém centru opevnění šance Vám poradíme, kde se další šance a reduty nacházely, můžete také čerpat z knih o šancích a o Mostech u Jablunkova, které jsme vydali.

V době od 1. 1. 2022 do 7. 7. 2022 můžete přihlásit maximálně tři své fotografie, které budou zachycovat historické opevnění šance. POZOR: podmínkou je, že pokud pošlete více než jednu fotografií, musíte poslat fotku do obou kategorií. Tzn. pokud pošlete celkem tři fotky, musí být alespoň jedna z naší mostecké Velké šance a alespoň jedna fotka z některé další lokality z celého opevňovacího systému Jablunkovských šancí (např. Dolina, Stará šance, v Sušu aj.). Zasílat můžete snímky pořízené kdykoli v roce, snímky zachycující objekt, ale také aktivity v opevnění, náladovky s opevněním apod.

Stejně jako v předcházejících ročnících je soutěž otevřená pro každého příležitostného fotografa a fotoamatéra bez rozdílu věku. Nejpěknější snímky bude vybírat široká veřejnost i odborná porota a autoři nejpěknějších snímků získají pěkné ceny. Hlasování veřejnosti proběhne v červenci elektronicky od 11. 7. - 18. 7. 2022 a výsledky vyhlásíme 23. 7. 2022 na akci Šancefest. Kdo si bude chtít fotografie prohlédnout v reálu, najde je od 14.7. na chodbě naší knihovny. Nezapomeňte si pročíst níže uvedená pravidla soutěže. Přejeme mnoho štěstí pro zachycení vítězné fotografie!

Případné dotazy směřujte na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo do informačního centra: 558 341 586.

 Název:  FOTÍME HISTORICKÉ OPEVNĚNÍ ŠANCE
 kategorie 1:   Velká šance v Mostech u Jablunkova
 kategorie 2:   Jablunkovské šance
podmínka:  při zaslání více než 1 fotografie musí být zaslány fotografie do obou kategorií
   
 Termín:  1. 1. 2022 - 7. 7. 2022
 Vyhlašovatel: Obec Mosty u Jablunkova
 Účastnící soutěže: Amatérští fotografové bez rozdílu věku
 Vyhlášení výsledků:  23. 7. 2022 na akci ŠANCEFEST 2022
   
Způsob odevzdání: pouze elektronicky a s vyplněnou přihláškou
1. možnost:  přes www.uschovna.cz na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
nebo 2. možnost:   na CD nosiči osobně na adrese GOTIC, Mosty u Jablunkova 381
Označení zásilky: „Fotosoutěž Mosty u Jablunkova“
Označení každé fotografie „název fotografie_datum pořízení.jpg“
Přihláška: vyplněný vzor stažený z tohoto webu
  přihláška obsahuje: jméno a příjmení fotografa, jeho rok narození, adresa, telefonní číslo, emailová adresa, seznam fotografií, souhlas.
Pokud na fotografii figuruje jiná osoba, než autor, je nutné dodat podepsaný souhlas této osoby - viz vzor ke stažení.
   
Počet fotografií: 1-3 ks za každého soutěžícího
Formát: JPEG, ev. TIFF
Velikost: kratší strana min. 2000 pixelů, min. 2 MB
Orientace: na ŠÍŘKU
   
Hodnocení: odbornou porotou a veřejností
odborná porota:  ocenění nejlepší fotografie v každé kategorii
cena veřejnosti:  ocenění tří nejlepších fotografií. Hodnocení elektronicky.
   
Zveřejnění fotografií: na chodbě do místní knihovny od 14. 7. 2022 do 30. 9. 2022

 

Ke stažení: 

 • pravidla - prosíme, seznamte se s nimi před odesláním fotografií a přihlášky. Ke stažení zde.
 • přihláška - ve formátu PDF, ve formátu word. Prosíme vyplnit, podepsat a naskenované (ofocené) zaslat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
 • souhlas osoby, která figuruje na fotografii (pokud se nejedná o autora) - prosíme vyplnit, podepsat a naskenované (ofocené) zaslat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií