558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Srdečně zveme širokou veřejnost -  malé i velké do nově otevřeného URSUS zážitkového centra v Dolní Lomné. 

URSUS zážitkové centrum - jedinečné zážitkové centrum poskytuje zábavu ve světě přírody pro všechny věkové kategorie.

Centrum nabízí interaktivní expozice, zaměřené na vznik a vývoj Beskyd, faunu a flóru Západních Karpat. Vydáte se napříč časem zjistit, odkud se vzaly a jak vznikaly Beskydy; živočichové z dávné minulosti, poodhalí tajemství jejich vzniku a některé jejich dochované pozůstatky Vám umožní snáze pochopit geologické procesy.
Shlédnout Beskydy z ptačí perspektivy, nahlédnout do nitra tajemné jeskyně, setkat se s živočichy obývající vodní toky, seznámit se s biotopy Západních Karpat nebo se dozvědět více o původních dřevinách Beskyd - je jen výčet z mála, co URSUS centrum návštěvníkovi nabízí.
Poznáte stopu rysa, vlka či veverky? Prostřednictvím AV technologií má návštěvník jedinečnou možnost si vyzkoušet své znalosti. A co se na svět třeba podívat očima medvěda, rysa, včely nebo puštíka? ... a mnohé další v centru zažijete.
Historicky první 3D film Vás vtáhne do krás a půvabných zákoutí Beskyd.
V URSUS centru se nachází "Zahrada nevšedních zážitků", kde najdete např. Stezku Zelený ráj, která Vám hravou formou umožní skládat střípky přírodních krás, rozeznávat zvuky dřevin, poznávat vůni bylin nebo hnízdiště a vajíčka beskydských ptačích zástupců ... .
Informační středisko Beskydy, které je součástí URSUS centra, návštěvníkovi nabídne spoustu nevšedních informací o přírodních zajímavostech a krásách Beskyd.
URSUS centrum dále nabízí řadu animačních programů a volnočasových aktivit pro děti, mládež a širokou veřejnost, besedy, přednášky a terénní exkurze s odborným výkladem. Dále můžete shlédnout různé expozice, 3D kino či navštívit kavárnu.

Centrum vzniklo z finanční podpory z ROP NUTS II Moravskoslezsko.

Více informací na webu: www.ursuscentrum.cz

Všichni jsou srdečně zváni!

Místo: Dolní Lomná 26
GPS souřadnice: 49°32'55.314"N, 18°42'56.355"E

 

 

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií