558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Dne 16. Listopadu 2014 v Hrádku u kapličky sv. Izidora bylo vysazeno šestnáct mladých Jabloní starosty vesnic Jablunkovská. Jabloně budou symbolizovat Alej dobra, do níž budou do kamene vyryty jména lidí i organizaci s kraje, kteří k činům dobra nemají daleko a zůstanou tam tak zvěčnění pro další generace. 

Alej se nalézá cestou s chaty energetiky na Filipku hned za kapličkou svatého Izidora, kterou zde nechali postavit manžele Rychtárkovi společně s vedením obce Hrádek. Taktéž tato Alej vznikla za stejné spolupráce, tedy majitelů chaty Energetiky Manželu Rychtářových, v jejichž hlavě se myšlenka na Alej Dobra zrodila a starosty obce Hrádek Roberta Borského, který vysazení této Aleje zaštiťoval a organizoval. Stromky sadili zástupci ze šestnácti obcí, kteří vzali do rukou lopaty sami, a každý ze starostů zasadil jabloň jiné odrůdy, kterou si předtím vylosoval. Mezi starosty byl i starosta obce Mosty u Jablunkova pan Josef Szotkowski.

Náš tip: Zajeďte vlakem do Hrádku (či autem k chatě Energetice), vyjděte nahoru a prohledněte si jak kapličku, kde si zazvoňte pro štěstí, tak kameny zvěrokruhu kolek kapličky. Následně zamiřte o malinko výš a navštivte zbrusu novou jablečnou Alej Dobra. Poté si to nasměrujte po zelené na Filipku, kde si pochutnáte na dobrém beskydském čaji či výtečných bramborácích a prohlédnete si trojmezí tří obcí: Hrádku, Návsi a Nýdku. Když vám zbude dost síly, můžete zamířit dál po červené na rozcestník na osadu Zimný a poté po žluté na Stožek kde naleznuté skalní sruby, které stojí za to si prohlédnout a dřevěnou horskou chatu na polské straně.

Po zpáteční cesty se nezapomeňte naobědvat v chatě Hrádek a poděkovat tak majitelům za vysazení Aleje i stavbu Kapličky, v letních měsících se tam můžete i vykoupat a v zimních za dobrých sněhových podmínek zase zalyžovat či celou trasu na Filipku projít na běžkách. Každopádně výlet krásnými beskydy a mladou jablečnou Aleji Dobra stojí za to. Když absolvujete tento krásný výlet s obědem, zavítejte dole v Hrádku do obchodu zdravé výživy a ovoce zeleniny E-bez (nachází se vedle prodejny Bajusz na straně kolejí blíže Olše), kde se obrníte proti všem chřipkám nejrůznějším ovocem, vitamíny i čaji a doplníte energii po náročné cestě. Také zde můžete zakoupit sušené ovoce či med, který nesmí chybět na vašem vánočním stole. Čajové kolekce jsou i skvělý vánoční dárek. Na tomtéž místě hned ve vedlejší prodejně si můžete i koupit čerstvý bystřický chleba od Bajusze který nemá obdobu. Chleba je nejlepší se silnou vrstvou másla a medu a to když je přímo vytažený z pece.

Cesta z Hrádku na chatu energetiku je 3Km dlouhá dále na Filipku to jsou dva kilometry a z Filipky na velký stožek další 3,5Km. Cesta má celkově tam i zpátky 16Km. Z Velkého Stožku se nemusíte vracet a můžete pokračovat dál na Krkavice a následně na sedlo Gruiček odkud se spustíte do Návsi. Což činí z Hrádku do návsí 17Km cesty. Či přes bahenec do Bukovce což je celkově 18Km cesty ale v tomto případě nezapomeňte navštívit zdravou výživu E-bez a prodejnu Bajusz už při příjezdu do Hrádku a naobědvat se na Chatě energetice při cestě nahoru.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií