558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
So, Ne, SvátkyZAVŘENOProsinec - Leden
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Dne 16. listopadu 2014 bylo v Hrádku u kapličky sv. Izidora vysazeno šestnáct mladých Jabloní starosty vesnic Jablunkovska. Jabloně symbolizují Alej dobra, do níž jsou do kamene vyryty jména lidí i organizací z kraje, kteří k činům dobra nemají daleko a zůstanou tam tak zvěčnění pro další generace. 

Alej se nalézá cestou z chaty Energetika na Filipku hned za kapličkou svatého Izidora, kterou zde nechali postavit manželé Rychtárkovi společně s vedením obce Hrádek. Taktéž tato Alej vznikla za stejné spolupráce, tedy majitelů chaty Energetika manželů Rychtářových, v jejichž hlavě se myšlenka na Alej dobra zrodila. Starosta obce Hrádek Robert Borský vysazení této Aleje zaštiťoval a organizoval. Stromky sadili zástupci šestnácti obcí, kteří vzali sami do rukou lopaty a každý z nich zasadil jabloň jiné odrůdy, kterou si předtím vylosoval. Mezi starosty byl i starosta obce Mosty u Jablunkova pan Josef Szotkowski.

Náš tip: Zajeďte vlakem do Hrádku (či autem k chatě Energetika), vyjděte po cestě nahoru a prohlédněte si jak kapličku, kde si zazvoňte pro štěstí, tak kameny zvěrokruhu kolem kapličky. Následně zamiřte o malinko výš a navštivte jablečnou Alej dobra. Poté si to nasměrujte po zelené na Filipku, kde si pochutnáte na dobrém beskydském čaji či výtečných bramborácích a prohlédnete si trojmezí tří obcí: Hrádku, Návsí a Nýdku. Když vám zbyde dost síly, můžete zamířit dál po červené turistické značce na rozcestník na osadu Zimný a poté po žluté na Stožek, kde naleznete skalní sruby. Stojí za to si prohlédnout i dřevěnou horskou chatu na polské straně.

Po zpáteční cestě se nezapomeňte naobědvat v chatě Hrádek a poděkovat tak majitelům za vysazení Aleje i stavbu Kapličky. V letních měsících se tam můžete i vykoupat a v zimních za dobrých sněhových podmínek zase zalyžovat či celou trasu na Filipku projet na běžkách. Každopádně výlet krásnými Beskydami a mladou jablečnou Alejí dobra stojí za to. Když absolvujete tento krásný výlet s obědem, zavítejte v Hrádku do obchodu zdravé výživy a ovoce zeleniny E-bez (nachází se vedle prodejny Bajusz na straně kolejí blíže Olši), kde se obrníte proti různým nemocem ovocem, vitamíny i čaji a doplníte energii po náročné cestě. Také zde můžete zakoupit sušené ovoce či med. Čajové kolekce jsou také skvělým dárkem. Na tomtéž místě hned ve vedlejší prodejně si můžete koupit vynikající čerstvý bystřický chleba "od Bajusze". Chléb je vynikající se silnou vrstvou másla a medu, když je chvíli vytažený z pece.

Cesta z Hrádku na chatu Energetika je 3km dlouhá, dále na Filipku jsou to další dva kilometry, pak na Velký Stožek další 3,5 km. Cesta má celkově tam i zpátky 16 km. Z Velkého Stožku se nemusíte vracet a můžete pokračovat dál na Krkavice a následně na sedlo Gruiček, odkud se spustíte do Návsí. Z Hrádku do Návsí je to 17 km cesty. Přes Bahenec do Bukovce je to pak 18 kilometrů.  

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií