558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Rej tisíců barev aneb krásy rozkošného podzimu

Léto se nachýlilo a náš průsmyk navštívil podzim, to aby za malou chviličku Mikuláš mohl zaklepat na dveře. Podzim, je čas sběru poslední úrody a padající krásy podzimního listí, ale také podzimních studených dešťů, avšak i čas doznívajícího babího léta. Do vyšších poloh míří většinou ti otužilejší, a proto přinášíme návrh na výlet pro každého do tohoto období:

Zamiřte do našeho průsmyku a navštivte útulnou Dřevěnku na Fojtství v Mostech u Jablunkova s aktuální výstavou, dřevěnou maketou opevnění Šance a nabídkou turistických prospektů či regionálních suvenýrů, které si u nás můžete zakoupit. Následně si můžete prohlédnout kostel svaté Hedviky s krásnými varhany z roku 1809, které jsou po nedávné rekonstrukci. Na poledne vám doporučujeme zavítat do dřevěného Hotelu Grůň, kde si můžete dát chutný tradiční oběd. Za hezkého počasí prožijte odpoledne na bobové dráze či v pohádkových lesích okolních Beskyd, které se pozvolna proměňují v rej tisíců barev, které jsou inspirací mnohým nejen umělcům a určitě vás uchvátí. A ti neúnavnější z vás, poté co si pohlédnou naší dřevěnku, dobře se nají i projdou v divotvorném lese, mohou ještě zavítat do nedalekého Jablunkova, kde naleznou například výstavní síň Muzea Těšínska na hezkém Mariánském náměstí nebo také Muzeum Bible.

Tak neváhejte a připojte se k návštěvníkům našeho průsmyku, my se už na vaši návštěvu těšíme.  

 

 

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií