558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
   
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Gulášový festival 2017

V sobotu 20. května 2017 bude před dřevěnkou na Fojtství v Mostech u Jablunkova opravdu živo!
Bude zde totiž probíhat už druhý ročník Mostořského gulášového festivalu, na kterém se budou vařit, ochutnávat a hodnotit guláše a soutěžit o ten nejlepší!

Soutěžní guláše se budou na místě připravovat cca od 10 hodin. Vařit bude několik soutěžních týmů složených z občanů, zástupců místních spolků i starostové z Mostů a Hrčavy. Chuťové buňky všech návštěvníků se tak mají opravdu na co těšit!

Ochutnávat, hodnotit a vybírat ten nejlepší guláš budou po celé sobotní odpoledne všichni návštěvníci akce!
Začátek ochutnávky soutěžních gulášů je ve 14:30 a ochutnávat a vybírat ten nejlepší guláš budete moci až do 17:00. Poté v 18:30 bude vyhlášení výsledků.
Kdo chce hodnotit, si po příchodu na akci koupí za 25 Kč slosovatelný hlasovací lístek se seznamem soutěžních týmů a gulášů a pak už může koštovat jednotlivé guláše a v závěru vybrat ten, který mu nejvíce chutnal. 

Na týmy, které se umístí na prvních třech místech, čekají atraktivní ceny ! Opravdu lákavé jsou i ceny pro veřejnost, která se zapojí do hlasování.

Sobotní program, který moderuje Taťána Lasotová, začne v poledne soutěží „FTA Beskydský železný hasič“ a bavit se budeme až do večera do 20:00.
Oficiální zahájení akce je ve 14.00.
Po celé odpoledne bude k poslechu a dobré náladě hrát kapela O.S.G. z Třince, v podvečer vystoupí skupina Western Club BLACK & BRAUN, která předvede umění v ovládání bičů, koltů, nožů a country tance. Při hodinové exhibici v rychlostním vyřezávání uvidíme mistry řezbáře, kteří u dřevěnky na Fojství tvořili svá díla už od čtvrtku.

Chybět nebudou ani atrakce pro děti a bohaté občerstvení.

Tentokrát máme pro děti připravené překvapení - přijedou kolotoče!

Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci, přijďte podpořit soutěžní týmy, ochutnat jejich výborné guláše, vybrat ten nejlepší a prohlédnout si nádherná díla vytvořena ze dřeva či na fotografii.

 

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií