558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Točené dřevo

Srdečně zveme na výstavu výrobků vyrobených na soustruhu. Autoři společné výstavy "Točené dřevo" jsou Jozef Zajac a Karel Sikora. Výstava bude k vidění v Dřevěnce na Fojtství v Mostech u Jablunkova od 3.9.2020 do 9.10.2020.

Jozef Zajac pochází z Turzovky, je to mladý talentovaný umělec, pod jeho rukama vznikají nádherné užitkové i dekorativní předměty, různých velikostí a překrásných barev. Barva výrobků a kresba, je u každého dřeva jiná, proto používá různé druhy dřeva, ať už je to buk, dub, třešeň švestka, javor či lípa a když rozloží své výrobky ve stánku, můžete si vybrat z různé škály barev. Pro Vás, kdo navštěvujete námi pořádané akce, určitě není neznámou osobou. Již několikrát ještě měli možnost pozorovat ho při práci a obdivovat jeho výrobky např. na Mostořském létě, či některém z Gorolských dnů s řemeslem. Jezdí i se svým soustruhem na nožní pohon, na kterém dovolí si vyzkoušet, jak se soustruží. Tímto řemeslem se zabývá od svých 15 let, kdy propadl jeho kouzlu. Jeho velkým snem je jet do Ameriky do Pittsburghu na celosvětovou soutěž soustružníků, kde by chtěl prezentovat Slovensko a sledovat, jak to profi soustružníci pracují a také se něco přiučit.
Karel Sikora pochází z Návsí, pracoval 40 let v Třineckých železárnách se železem. Po odchodu do důchodu se začal věnovat dřevu, které, jak sám říká, má na rozdíl od železa krásnou vůni. Koupil si soustruh, a postupem času začaly pod jeho rukama vznikat krásné vázy, misky a různé předměty denní potřeby. Také jeho výrobky jste měli možnost u nás před několika lety vidět na výstavě. Vystavoval i v Lomné, Uherském Hradišti a Polsku. Kromě práce na soustruhu se věnuje řezbařině.

Vernisáž výstavy proběhne 3.9.2020 v 16:00.

Místo konání: Mosty u Jablunkova 381
GPS souřadnice: 49°31'35.564"N, 18°45'11.604"E
kontakt: +420 558 341 586, 603 825 226
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií