558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Obec Mosty u Jablunkova vyhlašuje další, 2. ročník fotografické soutěže, tentokrát na téma „Milujeme hory. Ctíme tradice.“

V době od 1. 3. do 30. 6. 2021 můžete přihlásit maximálně tři své fotografie, které budou zachycovat tradice a zvyky v Mostech u Jablunkova nebo Gírovou z různých úhlů pohledu nebo krásné výhledy z Mostů.
Stejně jako v minulém roce je soutěž otevřená pro každého příležitostného fotografa a fotoamatéra bez rozdílu věku. Nejpěknější snímky bude vybírat široká veřejnost i odborná porota a autoři nejpěknějších snímků získají pěkné ceny. Hlasování veřejnosti proběhne během výstavy soutěžních snímků od 19. 7. do 13. 8. 2021 a výsledky vyhlásíme 21. srpna na akci Mostořské léto & dlátko & guláše.
Věříme, že vámi zaslané snímky naplní slogan naší obce: „Milujeme hory. Ctíme tradice.“ Námětů pro pořízení snímků najdete určitě hodně, lehce si vyberete z nepřeberného množství tradic v naší obci, jakými jsou například tvoření velikonočních ozdob a karabáčů, malování vajíček, šmigrust, smažení vaječiny, stavění máje, pouť sv. Hedviky, vánoční koledování a mnoho dalších. Zapátrejte ve vašem archívu nebo pořiďte nové snímky zachycující, jak právě vy s rodinou a přáteli udržujete tradiční zvyky. Vyrazte do přírody na svá oblíbená místa a nafoťte pěkné pohledy do okolí nebo zaměřte objektiv vašeho foťáku na pro Mosty symbolickou horu Gírovou.
Těšíme se, že se opět sejdou pěkné snímky, které budeme moci využívat k propagaci a třináct ze zaslaných fotografií budou vybrány do stolního kalendáře pro rok 2022, který již tradičně naše obec distribuuje do každé domácnosti zdarma. Přejeme mnoho štěstí pro zachycení vítězné fotografie!

Název: Milujeme hory. Ctíme tradice.
Témata:

 • Tradice a zvyky v Mostech u Jablunkova
 • Gírová z různých úhlů pohledu
 • Krásné výhledy z Mostů


Termín:
1.3.2021 – 30.6.2021
Vyhlašovatel: Obec Mosty u Jablunkova
Účastníci soutěže: amatérští fotografové bez rozdílu věku
Vyhlášení vítězů: 21. 8. 2021 na akci Mostořské léto & dlátko & guláše

Odevzdání: pouze elektronicky a s vyplněnou přihláškou:

 • buď na CD nosiči osobně na adrese: Obecní úřad Mosty u Jablunkova, 739 98 Mosty u Jablunkova 800
 • nebo prostřednictvím www.uschovna.cz na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Označení zásilky:
„Fotosoutěž Mosty u Jablunkova“
Označení každé fotografie: „název fotografie_datum pořízení.jpg“
Přihláška:
jméno a příjmení fotografa, jeho rok narození, adresa, telefonní číslo, emailová adresa, seznam fotografií

Počet fotografií: 1-3 ks na osobu
Formát fotografie: JPEG, ev. TIFF
Velikost: max 8 MB, kratší strana min. 2000 pixelů.
Orientace: na šířku

Místo hodnocení: výstava v Místní knihovně 19.7.2021 – 13.8.2021
Cena odborníků: ocenění tří nejlepších fotografií
Cena veřejnosti: ocenění tří nejlepších fotografií

Podrobnosti, pravidla a přihláška na webu www.mostyujablunkova.cz.

Pravidla soutěže zde
Přihláška do soutěže zde
Souhlas s užitím fotografií zde
Soubory ve formátu DOCX ke stažení na stránkách obce zde

Těšíme se na snímky Vás všech, kdo máte rádi Mosty u Jablunkova a věříte, že právě ta Vaše fotografie nemůže chybět při prezentaci naší obce.
Přejeme mnoho štěstí pro zachycení vítězné fotografie!

fotosoutez plakat

 

 

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií