558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Na léto naše informační centrum připravilo pro všechny, kdo rádi objevují nová místa a dobrodružství, zábavnou turistickou hru po Těšínském Slezsku. Během ní s rytíři vystoupáte na rozhlednu, projedete se na lodičkách, zařádíte si na Mauglího ranči, poznáte středověkou historii, vyrazíte za domácími i exotickými zvířaty a hlavně si užijete spoustu zábavy a legrace. Nevěříte? Tak s námi absolvujte doporučenou poznávací trasu, sbírejte razítka a ve volných chvílích vezměte do ruky hrací panáčky a zahrajte si malou hru pro celou rodinu, při které objevíte mnoha tajemství trojmezí!

A navíc můžete vyhrát skvělé ceny! Losovat je budeme v Mostech 17. 8. 2019 na akci Mostecké léto.
Akce je letos spojena se soutěží Mostořský guláš a třídenním Plenérovým vyřezáváním v podání lidových umělců.
Program najdete na www.gotic.cz, FB a plakátech.

JAK NA TO?

 1. V informačním centru v Mostech u Jablunkova si vyzvedněte hru „Objevte tajemství trojmezí“ a na zadní stranu umísťujte razítka navštívených míst.
 2. Nejsou vyrobena žádná speciální razítka, na daných místech si musíte poradit sami a získat nějaké razítko na důkaz, že jste tajemství trojmezí objevili. Razítko k 9. zastavení hledejte na informační tabuli o Šancích při vstupu do opevnění. Jako razítko k 10. zastavení vám poslouží razítko chaty Gírová. K 11. zastavení bude platné razítko z kteréhokoliv pohostinského zařízení na Hrčavě.
 3. Pokud chcete být zařazeni do slosování, tak do 17. 8. 2019 navštivte alespoň
  6 míst, která tvoří hru, a poproste tam o razítko.
 4. Přesně v sobotu 17. 8. 2019 se v Mostech vyfoťte na 3 místech, která se dovíte večer 16. srpna (na www.gotic.cz, na FB, SMS). Pozor – musíte se vyfotit ve správné pozici: 1. fotografii pořiďte s rukou směřující k danému cíli, 2. fotografii v sedu nebo dřepu u zadaného cíle a na 3. fotografii zamávejte do objektivu před daným cílem.
 5. Fotografie ukažte mezi 11.00 – 17.00 hodinou pořadatelům na akci Mostecké léto.
 6. Po kontrole správnosti získaných alespoň 6 razítek a správně pořízených 3 fotografií budete zařazeni do slosování, které proběhne 17. 8. v 17.30 na pódiu.
 7. Sbírání razítek v Těšínském Slezsku není časově omezeno. Každý, kdo získá všechna razítka před 17. srpnem i po něm, obdrží v IC Mosty drobný suvenýr.

 

A jaké ceny čekají na výherce v sobotu 17.8.?
1. místo: pobyt pro dvě osoby na chatě Skalka+Kamenité+Prašivá
2. místo: pobyt pro dvě osoby na chatě Severka
3. místo: pobyt pro dvě osoby na chatě GírováNÁŠ TIP!


Líbí se vám v Regionu trojmezí? Bavíte se s malou hrou pro celou rodinu „Objevte tajemství trojmezí“? Pak se vyfoťte na jednotlivých zastaveních a umístěte své fotografie třeba na našem FB nebo jen na tom vašem!
Přejeme krásné zážitky při objevování tajemství trojmezí,
zábavu při hře a hodně úspěchů v soutěži!

 

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií