558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Pokud se rozhodnete strávit čas dovolených v Mostech u Jablunkova, určitě neprohloupíte! V Dřevěnce na Fojtství jsme pro vás připravili opět spoustu zajímavých aktivit na léto.

Po celé prázdniny bude v Dřevěnce na Fojtství instalována voňavá výstava s názvem "Bylinky v dřevěnce aneb Není bylina, aby na něco nebyla".
Výstava je také unikátní tím, že se jejími spolutvůrci stala veřejnost, malí i velcí, kteří se běžně chodí na výstavy pouze dívat.

Děti vytvořily nádherné herbáře a ty jsou na výstavě vystaveny. Další oživení výstavy mají na svědomí ti, kdo přinesli top oblíbený bylinkový recept, někteří i s výsledným produktem na ochutnávku. Děti i dospělí se svými nápady zapojili do soutěží o „O nejhezčí herbář“ a „Nejzajímavější rodinné bylinkové recepty a nejlepší triky pro pěstování“. O nejhezčím herbáři i nejlepším receptu či tipu rozhodnou návštěvníci, kteří do dřevěnky zavítají během prázdnin. Od 1. července až do 17. srpna bude probíhat hlasování veřejnosti a nejlepší nápady z obou soutěží budou oceněny 18. srpna na akci „Mostecké léto“.
Vernisáž tentokrát nepřipravujeme, ale o povídání o bylinkách ochuzeni nebudete! Celkem čtyřikrát po dobu konání výstavy do dřevěnky přijdou bylinkáři a budou si s návštěvníky povídat.

Stejně jako každé prázdniny, budou i letos v dřevěnce probíhat gorolské dny s řemeslem.
Malí i velcí se můžou těšit na řemeslníky, tradiční řemesla, ochutnávku tradičních pokrmů apod. Nebudou chybět ani soutěže o pěkné ceny. Kdo absolvuje všechna stanoviště během gorolského dne s řemeslem, bude zařazen do slosování o ceny. Během každého dne bude přítomen i „bylinkový odborník“, který si bude s návštěvníky povídat v rámci již zmiňované bylinkové výstavy, kdokoliv z návštěvníků se bude moci ptát na účinky, zpracování a použití bylinek.

Proběhnou celkem 4 dny s řemeslem a my se na vás těšíme v daný den od 10:00 do 15:30

 • čtvrtek 12.7. - „Vše se točí kolem bylinek“
 • úterý 24.7. - „Dřevo v životě Gorolů“ - POZOR! Mimořádně v úterý!
 • čtvrtek 9.8. - „Plody gorolské zahrádky“
 • čtvrtek 23.8. - „Medový den"

 

V sobotu 18. 8. se na prostranství u dřevěnky a na hřištích v Mostech u Jablunkova bude konat tradiční kulturní a sportovní akce "Mostecké léto aneb Zažeň hlad bramborem!"
Na stáncích budou různé bramborové speciality a proběhne opět velká bramborová soutěž, tentokrát se budou hodnotit sladké bramborové jídla a chuťovky.
Zapojit se může každý, buď jako soutěžící nebo jako hlasující divák. Takže pokud rádi připravujete různé bramborové speciality „na sladko“, neváhejte a do 5. srpna se přihlaste! Určitě si užijete spoustu legrace a navíc můžete vyhrát pěkné ceny. Jídla si můžete připravit už doma, na místě je už jen dokončíte, připravíte ke konzumaci a hodnocení.

Na realizaci akce spolupracujeme s TJ Sokol Mosty u Jablunkova a místními hasiči.
Vy se tak můžete těšit na fotbalové zápasy starých gard, ve kterých se utkají Dolní Mosty – Mosty střed - Šance, na volejbalový turnaj smíšených družstev, horolezeckou stěnu pro děti a retro hry.
U příležitosti 105 let hasičského sboru hasiči připraví ukázky vyproštění osob z havarovaného vozidla, různé způsoby hašení i prohlídku hasičské techniky.

V rámci kulturního programu vystoupí:
Jablunkovanka
talentované „mostořské“ děti – Společenské tance Eliška a Lukáš, Malí Górole, Mladí gajdoši, Hvězdičky

K tanci i poslechu vystoupí:
Michal Tučný revival band
Olympic revival
Sagar

Kdo máte chuť jít na akci prodávat občerstvení, které bude obsahovat alespoň jedno jídlo z brambor „na sladko“, přihlaste se prosím v dřevěnce do 22. 7. Věříme, že se mezi vámi najde řada těch, kteří do toho s námi půjdou a přispějí k tomu, aby všichni návštěvníci akce „zahnali hlad bramborem“!

A to určitě není vše, co jsme pro vás na toto léto připravili.
Stále se ještě také v Dřevěnce na Fojtství plete šála pro dřevěnku. Aktuálně je upleteno zhruba 24 m. Aby bylo možné ovinout šálu kolem celé dřevěnky, je třeba uplést ještě minimálně jednou tolik! Všichni můžou s pletením pomoct a uplést svá očka na šále pro dřevěnku. Kdo uplete alespoň pět řad, může se zaregistrovat a bude zařazen do slosování během akce Mostecké léto!
Pokud máte třeba jen chvilku času, kdykoliv v otevírací době se za námi do dřevěnky zastavte a pomozte nám s pletením šály pro dřevěnku.

Srdečně zveme na všechny akce!

Letáček s akcemi na celé léto si můžete stáhnout také zde.

Místo konání: Mosty u Jablunkova 381 (dřevěnka na Fojtství)
GPS souřadnice: 49°31'35.566"N, 18°45'11.604"E
Kontakt: +420 558 341 586, 603 825 226
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií