558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Říjen - Květen
So, svátky8:30 - 12:30Říjen - Květen
Po-Pá8:00 - 16:00Červen - Září
So8:30 - 14:30Červen - Září
Ne, Svátky8:30 - 12:30Červen - Září
 • Gorolské turistické informační centrum
  Gorolské turistické informační centrum

  Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

 • Mosty u Jablunkova
  Mosty u Jablunkova

  Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

 • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
  Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

  Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde sedm:

  Gírová - 4 km
  Kamenná chata - 6 km
  Polanka - 4 km
  Severka - 5 km
  Skalka - 4 km
  Studeničný - 5 km
  Zuzana - 2 km
 • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
  Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

  Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

 • Gorolszusem nad Mosty
  Gorolszusem nad Mosty

  Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

 • Dovolená na kole
  Dovolená na kole

  Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Staňte se spolutvůrci výstavy a zároveň si zahrajte o pěkné ceny.
Na prázdniny připravujeme výstavu o bylinkách s výše uvedený názvem. A právě vy se můžete stát její spolutvůrci! Rádi bychom na výstavě prezentovali různé nápady, jakým způsobem lidé využívají bylinky doma a to nejen v kuchyni. Vyhlašujeme proto soutěž pro veřejnost „Nejzajímavější rodinné bylinkové recepty a nejlepší triky pro pěstování“.

Jistě máte doma ten svůj jedinečný TOP recept, „rodinné stříbro“, jakým způsobem bylinky používáte nebo jak je používali vaší předkové.
Podělte se o ně s ostatními a do konce května nám je zašlete mejlem nebo přineste osobně do dřevěnky. Tři nápady, které se budou návštěvníkům výstavy nejvíce líbit, budou oceněny 18. srpna na akci „Mostecké léto“. A navíc vylosujeme i 5 ze všech zaslaných příspěvků a odměníme dárkem.

Jaké příspěvky můžete posílat?
Mohou to být recepty na jídla, bylinkové nádivky, šťávy, medy, sirupy, oleje, octy, vína, likéry, tinktury, limonády, ale i krémy, soli do koupele, balzámy na rty, šampóny, obklady, výrobky z bylin a mnoho dalšího. Prostě nápady na všechno, kde bylinky čerstvé či sušené hrají hlavní roli. Můžete také posílat rady, jak nejlépe vypěstovat nějakou bylinu, jak bylinky zpracovávat nebo můžete zaslat zajímavé lidové názvy některých bylin.

Vítány jsou i hotové produkty nebo jejich fotografie. Přispějete tím k atraktivitě výstavy a zvýšíte svou šanci na výhru.

Všem, kteří se podělí se o své nápady, předem moc děkujeme!

Místo konání: Mosty u Jablunkova 381 (Dřevěnka na Fojtství)
GPS souřadnice: 49°31'35.564"N, 18°45'11.604"E
kontakt: +420 558 341 586, 603 825 226
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií